Nákup školních potřeb nemusí být stres

hp-batohŠkolní rok ještě neskončil. Do začátku prázdnin nějakých pár dnů zbývá, nicméně již nyní je dobré myslet na ten příští. Užít si prázdniny a dovolenou můžete bez jakýchkoliv stresů, protože vy už budete na další školní rok připravení. Nakupte veškeré školní potřeby s předstihem a vyhněte se tak zatížení během posledních prázdninových dnů.

Zejména rodiče, jejichž ratolesti do lavic usednout poprvé, budou tak mít dostatek času na to pořídit veškeré potřeby do školy. Nakupování první aktovky, penálu a dalších pomůcek patří k významným mezníkům každého prvňáčka, a to se nevyplatí uspěchat. Kde tedy pořídíte vše do školy od A do Z, aniž byste se u toho museli rozčilovat? Jednoduše na e-shopu detskyeshop.cz, kde zaručeně vyberete pěkné školní potřeby, které zpříjemní vašemu dítěti nejen nástup do školy, ale budou jej úspěšně provázet po celý školní rok.

Aktovka nebo batoh?

Největší dilema vyvstává při rozhodování, zda jsou lepší školní tašky – batohy nebo aktovky. Traduje informace, že pro prvňáčka je nejvhodnější aktovka a poté může přejít na batoh. Nicméně mnohé dnešní školní batohy jsou navrženy tak, aby splňovaly parametry důležité pro správný vývoj dětské páteře.

Školní taška a aktovka by měla být především pevná a lehká, maximální hmotnost pro prvňáčka se doporučuje jen 1,2 kg. Důležitá jsou anatomicky tvarovaná záda a široké polstrované popruhy. Všímejte si také detailu v podobě pevného a širokého držadla pro přenášení batohu v ruce. V podstatě podmínkou jsou dnes už reflexní prvky, které plní bezpečnostní funkci. Váš chlapeček nebo holčička rovněž ocení kapsu na láhev s pitím a další přihrádky. Užitečnou součástí je prostor pro jmenovku dítěte.

Školní aktovku je potřeba vybírat s ohledem na věk dítěte, jeho výšku i tělesnou konstituci. Berte na zřetel tedy i rozměry.

K dispozici je mnoho kvalitních značek, barevných a veselých aktovek i s motivy oblíbených pohádkových postaviček.

aktovky pro holčičky

aktovky pro holčičky2

aktovky pro holčičky3

aktovky pro holčičky4

Penál je stejně důležitý jako aktovka

Nezbytnou výbavou školáků jsou rovněž penály. Hlavní podmínkou penálu je jeho dostatečná velikost, co se týče úložného prostoru. Měly by se do něj vejít tužky, pera, pastelky, fixy, guma, ořezávátko, pravítko, nůžky s kulatou špičkou apod.  Dobrým řešením jsou tedy dvou i více patrová pouzdra, případně klasické penály s odklápěcí částí pro pastelky.

penál1

penál2

penál3

penál4

Na e-shopu detskyeshop.cz je nabídka školních potřeb opravdu široká, takže si vaše ratolest bezesporu vybere. Berte totiž v potaz také jeho vkus a přání a nenakupujte školní potřeby za každou cenu jako překvapení.

Uložit

Uložit