Na co je potřeba myslet při výběru koupelnového nábytku?

s3 wengeV každé koupelně potřebujeme mít po ruce nejrůznější věci, např. šampony, sprchové gely, každodenní hygienu, ručníky, osušky, holicí strojek a především my ženy spoustu kosmetických přípravků a make-up. V mnohých domácnostech se zde uchovávají také čisticí prostředky, různé hadry, mopy, kbelíky apod. Jednoduše se toho najde spousty, co by měla taková standardní koupelna pojmout. Jestliže nechcete, ať se veškeré tyto nezbytnosti jen tak válí na vaně, umyvadle, případně na zemi, nutností je koupelnová skříňka. V otázce důležitosti se nachází na stejné úrovni, jako třeba umyvadlo či sprchový kout.

Z jakých koupelnových skříněk vybírat?

Žádná moderní koupelna se dnes neobejde bez úložného prostoru, jehož nejtypičtějším představitelem je koupelnová skříňka. Může mít několik podob. Od klasické varianty pod umyvadlem, případně nad umyvadlem až po volně stojící skříňky, které můžeme vídat spíše v rozměrnějších koupelnách. Jejich součástí mohou být navíc praktické doplňky a prvky, jako jsou zapuštěná umyvadla, zabudovaná zrcadla, prádlové koše, osvětlení apod.

V závislosti na velikosti koupelny je možné zvolit jednu nebo více skříněk. V rámci úspory podlahové plochy lze pořídit závěsné provedení. Můžete jít také cestou, které vám nabízí řešení na nožičkách nebo na soklu.

Koupelnové skříňky mohou být různorodé. Záleží na tom, co si můžete dovolit vzhledem k dispozici vaší koupelny. Zdroj fotografie: dona-shop.cz
Koupelnové skříňky mohou být různorodé. Záleží na tom, co si můžete dovolit vzhledem k dispozici vaší koupelny. Zdroj fotografie: dona-shop.cz

Co rozhoduje při nákupu koupelnové skříňky?

Díky široké nabídce na trhu dnes není nákup koupelnové skříňky nic složitého. Přesto vyžaduje pozornost. Už nestačí hledět pouze na cenu a účel. Faktorů, jež hrají při výběru koupelnového nábytku roli, je mnohem více. Doporučujeme zohlednit:

  • rozměry skříňky – výšku, šířku, hloubku,
  • materiál – odolný vůči vlhkosti a nenáročný na údržbu,
  • povrchovou úpravu – odolnou proti poškrábání a lehkému ťuknutí,
  • vnitřní konstrukční řešení – skřínky, šuplíky a další prvky,
  • systém otevírání dvířek – zleva doprava a opačně, výklopy, posuvy, zásuvky, bez dvířek,
  • design a styl – barva, dekor, sladění s ostatními zařizovacími předměty,
  • možnost dokoupení dalšího koupelnového nábytku ve stejném stylu.

Jaké barvy a materiály jsou aktuálně IN?

Nabídka koupelnového nábytku je velice obsáhlá a v otázce materiálu narazíte na několik možností. Nejvyhledávanější jsou dřevo (dřevotříska), laminát a plast. S tím souvisí i provedení skříněk z pohledu dekoru a barvy. Nejoblíbenější a velmi moderní je bílá. Především pak ve vysokém lesku.

Koupelnové skříňky v bílé barvě vítězí na plné čáře před ostatními odstíny i barvou dřev.
Koupelnové skříňky v bílé barvě vítězí na plné čáře před ostatními odstíny i barvou dřeva. Zdroj fotografie: dona-shop.cz

Mezi trendové odstíny se rovněž řadí barva šedá, černá ve vysokém lesku, ale také méně typická červená nebo fialová. IN je dekor běleného dubu (dub sonoma), wenge nebo imitace betonu.

Velmi trendovou záležitostí jsou i koupelnové skříňky v provedení dub sonoma. Zdroj fotografie: dona-shop.cz
Velmi trendovou záležitostí jsou i koupelnové skříňky v provedení dub sonoma. Zdroj fotografie: dona-shop.cz

Kvalitní koupelnová skříňka představuje v každé koupelně důležitý prvek. Pomáhá této místnosti naplnit její funkčnost, praktické i estetické využití. Nechejte si záležet na tom, aby i ta vaše koupelnová skříňka splnila vaše očekávání a požadavky.