Tahle povlečení budou vaše děti milovat

3216-detske-povleceni-ledove-kralovstvi-tanecLožní povlečení je během spánku v těsném kontaktu s pokožkou, proto je jeho výběr velice důležitý. Především pak v případě, kdy ho chceme pořídit pro své ratolesti. Každý správný rodič chce pro své dítě to nejlepší. Kvalitní ložní prádlo zajistí zdravý a prospěšný spánek, navíc zkrášlí dětský pokojíček a udělá vašim nejdražším radost.

Umělým materiálům se raději vyhněte

U povlečení obecně se zajímáme o materiál, rozměry, design a cenu. Snad nejdůležitějším aspektem výběru dětského povlečení je materiál. Vyhnout byste se měli v každém případě umělým tkaninám. Mají téměř nulovou schopnost absorpce. Toto povlečení není dostatečně prodyšné a může tak snadno dojít k podráždění jemné dětské pokožky. Jedná se třeba o mikrovlákno či mikroplyš. Tato ložní prádla se v současné době poměrně hojně prodávají. Jsou oblíbená pro svůj plyšový omak, což by se dětem mohlo velmi líbit. Nicméně umělá vlákna nejsou z pohledu zdravého spánku ideální volbou.

Bavlna je pro děti nejvhodnější

Nejlepším materiálem pro dětské povlečení je jednoznačně 100% bavlna. Bavlněné povlečení je totiž příjemné k dětské pokožce, nezpůsobuje ani té nejcitlivější kůži žádné alergické reakce. Nevznikají tak ekzémy nebo alergie. Dále je toto vlákno vzdušné, prodyšné a má vysokou sací schopnost. Bavlna se navíc hodí do všech ročních období.

Nešetřete a pořiďte správný rozměr

Je velký rozdíl, zda kupujete dětské povlečení do velké postele pro školáka nebo do postýlky pro nejmenší. Standardní rozměry do postýlky jsou v případě polštáře 40×60 cm a u přikrývky pak 90×130 cm. Do velké postele můžete pořídit povlečení s polštářem o velikosti 70×90 cm a přikrývkou o rozměrech 140×200 cm. Všímejte si tedy těchto parametrů, ať koupíte správnou velikost.

Design se musí dětem líbit

Bezpochyby je pro děti velmi podstatné, v jakém designu budou spinkat. To je v podstatě parametr, který je bude zajímat nejvíce. Naštěstí dnes existuje široký výběr krásného ložního prádla s oblíbenými pohádkovými postavičkami, zvířátky apod. V současně době jsou TOP moderní filmové pohádky. Znáte animované idoly vašich nejmenších?

Holčičky nejvíce milují povlečení Ledové království (Frozen), neboť by si přály být jako princezny Elza a Anna.

7977-detske-povleceni-ledove-kralovstvi-fialova

7980-detske-povleceni-ledove-kralovstvi-modra

Kluci se zase touží stát Spidermanem, či se nemohou nabažit Mimoňů, Bleska McQueena a dalších aut z pohádky Cars.

7979-detske-povleceni-spiderman-comics

7975-detske-povleceni-mimon-na-snure

7970-detske-povleceni-cars-mach-speed

Mezi další populární motivy se řadí Mašinka Tomáš, Mickey Mouse, Minnie, Princess, dinosauři, Medvídek Pú, Simpsonovi, Avengers a další.

7974-detske-povleceni-minnie-sweet-cute

7978-detske-povleceni-princess-02

7976-detske-povleceni-hodny-dinosaurus

Dětské povlečení s pohádkovými motivy, veselými barvami a ve vysoce kvalitním provedení podněcuje dětskou fantazii. Je přínosem pro kvalitní a zdravý spánek dítěte, proto investujte do svých ratolestí i v tomto směru a dopřejte jim to nejlepší.

Uložit