Móda na zimu pro vaše pejsky

Zima už pořádně klepe na dveře a my jsme v podstatě ze dne na den museli schovat trička s krátkým rukávem a vytáhnout zimní bundy a kabáty. A co potom váš čtyřnohý kamarád, se kterým chodíte ven na procházky? Jemu je jistě také pořádně zima, pokud je to malý drobek. Určitě se klepe jako ratlík, když vystrčí nožky z tepla domova. Pořiďte mu tedy něco teplého na sebe a myslete na jeho zdraví. Přinášíme vám malou inspiraci, v čem by mohl vyrazit ven váš mazlíček, aby mu bylo teplo a zároveň působil moderně a kouzelně.

Oblečky pro psy

Dnes už naštěstí nemusíme prosit babičku, aby vašemu pejskovi upletla svetřík. Móda pro pejsky totiž udělala pořádný krok kupředu a je možné zakoupit naprosto úžasné a trendové kousky. Existují nejen kamenné obchody, které se specializují přímo na psí oblečení a doplňky, ale i řada internetových obchodů. Sehnat se dají svetříky, trička, vesty, mikiny, teplákovky, kombinézy, bundičky, šatičky, ale třeba i pyžamo. Nechybí ani botičky do mrazivého počasí. A pokud jste přece jen zručná a šikovná, máte prostor i pro vlastní fantazii, neboť svému miláčkovi můžete něco pěkného ušít nebo uplést.

Jak vybírat oblečení pro pejska?

Některé oblečení pro pejsky je natolik roztomilé, že zatoužíte po tom, aby takový obleček váš pejsek nosil. Jenže myslete na to, že pes není cukrová panenka a je důležité, aby se v oblečení uměl váš miláček pohybovat, běhat, skákat. Spojte tedy vzhled s pohodlím. Ideální je, když pejskovi obleček vyzkoušíte, zda jej někde neškrtí, není mu malý či naopak neodstává. Nechejte pejska projít, abyste zjistila, zda se umí bez problému hýbat. Jinak totiž hrozí, že nádherné růžové šatičky s volánky, které se vám tak strašně líbily, budou ležet ve skříni, protože v něm váš pejsek prostě nebude chtít nikam jít. Zasekne se a neudělá ani krok. Pokud budete vybírat oblečení v internetovém obchodě a zde není možné obleček na pejskovi vyzkoušet, změřte si jej a srovnejte s rozměry uvedenými na webu, případně si je vyžádejte u prodejce. Na zimu jsou určitě nejlepší svetry, mikiny, teplákovky, kombinézy, které jsou z teplého materiálu, nejsou moc hrubé a pejskovi nikterak nepřekáží.

Co by se líbilo vám i vašemu mazlíčkovi?

teplákovka

 

svetr

 

mikina

 

oteplená pláštěnka

 

svetr

Na fotografiích: pražský krysařík Ema Alimak a Aris Emirion.