Máte problémy se seznamováním? Zkuste to přes online seznamku

seznamkaJe přirozené, že každý z nás potřebuje po boku někoho, o koho se může opřít. Ne všechny jsme však natolik ostřílené a odvážné, že se dokážeme seznámit, kdykoliv se nám zalíbí nějaký muž. Navíc my ženy často vyčkáváme na první krok ze strany muže a přijde nám hloupé oslovit jej jako první. I vy jste dlouhodobě nezadaná a jste ten typ ženy, která čeká a sama nenajde odvahu osobně za mužem zajít a pozvat jej na skleničku? Pak byste rozhodně měla využít jiných způsobů, jak se seznámit.

Moderní způsob seznamování

Tradiční způsoby seznamování jsou dnes na ústupu a nahrazují je modernější, které jsou rychlé a vhodné i pro osoby, jež mají se seznamováním problémy. Máme na mysli zejména ty, díky kterým můžete někoho poznat, na internetu. Na internetu přeci čteme zajímavé články, pracujeme, sledujeme oblíbené filmy a seriály, nakupujeme, tak proč nezkusit i seznamování? O tom, že je to v současné době oblíbený způsob, hovoří i výsledky jednoho z průzkumů, na něž se můžete kouknout zde.

Zapomeňte na předsudky

Navzdory tomu, jak rychle se internet vyvíjí, většina z vás se neubrání myšlence, že seznamovat se jinak, než na diskotéce, v baru, v práci, přes přátele, je něco za, co byste se měla stydět. Tak tomu ale vůbec není. Již se takto seznámilo mnoho párů, jež jsou spolu spokojení a proč byste nemohla i vy prožít štěstí a lásku díky internetu?

Výhody seznamování přes internet?

Najít si partnera přes seznamku nebo chat je mnohem snazší a rychlejší. Vzhledem k uspěchané době nemusí mít mnohé z vás tolik času chodit do společnosti. Velkou výhodou je možnost jednoduché selekce. Vyselektujete si věk, zájmy, místo bydliště, vzdělání či jakékoliv jiné parametry vysněného muže. Dopisovat si můžete pouze s tím, který je vám sympatický. Pakliže se vám ozve někdo, kdo vám nesedí, nemusíte vůbec reagovat. A to bez jakýchkoli výčitek, že je to neslušné a nehodí se to. Pokud naopak někdo neodepíše vám, nemusí vás to tolik trápit a prostě to zkusíte dál. V prvé fázi lze ke seznamování přes internet přistupovat jako ke hře a emoce by měly jít stranou. Obrovským plusem je ztráta zábran při seznamování. Stydlivé ženy to mají na internetu jednoduší, protože se májí za co schovat. Pomocí internetu se můžete seznámit i s muži, kteří jsou zdaleka, ze zahraničí a za normálních okolností byste vůbec neměla šanci je poznat.

Nevýhody (obavy) seznamování přes internet?

Jak už to bývá vše má dvě strany mince. Seznamování přes internet má i své nevýhody. Respektive některé ženy mohou mít obavy např. ze sexuálního obtěžování, s tím, že mohou dostat zprávy z nějakým sexuálním podtextem. Na to však reagovat nemusíte. Nevýhodou může být i to, že vám muž zašle hromadnou odpověď, která obsahuje obecné irelevantní odpovědi a vy se pak musíte těmito informacemi probírat. Určitou nevýhodou je přikrášlování či drobné lži, co se týče váhy, barvy vlasů, věku apod. Ty ale dříve či později stejně vyjdou najevo.

Jak se seznámit bezpečně?

Stačí vybrat seznamku a zaregistrovat se na ni. Jak už jsme zmínili, existují i mezinárodní seznamky, kupříkladu http://www.czech-single-women.com/, která je speciální seznamkou pro české ženy, jež by se rády seznámily s cizinci. Registrace je zdarma a spočívá ve vyplnění profilu. Ihned poté se můžete začít seznamovat s muži, kteří jsou rovněž zaregistrovaní. Buď si některého vyberete a oslovíte jej nebo budete vyčkávat, až se někdo z mužů ozve vám. V případě, že chcete využít tuto seznamku, potřebujete umět alespoň částečně cizí jazyk, abyste se dorozuměla.

O tom, že je zmíněná seznamka bezpečná a oblíbená, hovoří i jeden statistický údaj. Aktuálně je zde zaregistrováno více než pět tisíc českých žen a téměř deset tisíc cizinců. Takže, dámy, máte rozhodně z čeho vybírat. Odhoďte zábrany, zapomeňte na strach, nešlapejte si po štěstí a pusťte se do seznamování.

Zdroj fotografie: czech-single-women.com