Láska navěky zpečetěná zásnubním prstenem

Letní měsíce, a prázdniny obecně, jsou časem, kdy lze strávit řadu romantických momentů. K těm často patří i žádost o ruku, která může být vyřčena třeba na dovolené u moře, v romantické Paříži, na letní večeři na terase či na jakémkoli jiném místě. A k tomuto významnému okamžiku neodmyslitelně patří zásnubní prsten. Pokud se domníváte, že právě vás letos čeká tato romantická a zásadní chvíle v životě, zkuste svůj protějšek nenápadně upozornit na ten správný zásnubní prsten, který bude zdobit váš prstík navěky.

Něco málo z historie zásnubního prstenu

V řadě zemí je zásnubní prstýnek symbolem toho, že je žena zasnoubená – zadaná. Podle současného zvyku daruje muž tento prsten své milé při žádosti o její ruku a šperk je pak reprezentován jako formální dohoda o budoucí svatbě. Podoba zásnubního prstenu se v průběhu let měnila, nicméně je nejčastěji zastoupen jednoduchým kroužkem, na kterém se třpytí jeden výrazný diamant nebo jiný drahý kámen.

Tvrdí se, že diamanty jsou věčné, neboť se nedají v podstatě zničit a tehdy, kdy vám muž daruje zásnubní prsten s diamantem, vlastně vyjadřuje, že si přeje být s vámi spojen navěky.

Kolik stojí prsten s diamantem?

Hodnotu zásnubního prstenu tvoří jednak kov, ze kterého je prsten vyroben a samozřejmě zejména diamantový kámen. Jeho cenu určuje velikost, tedy váha diamantu. Třeba v USA se traduje, že by měl muž zaplatit za zásnubní prsten s diamantem cenu přibližně jednoho až tři měsíčních platů. Ale často je to jen marketingový tah klenotníků. Žádné pravidlo, které by bylo nějak závazné neexistuje a kupující se může rozhodovat především podle svých finančních možností.

Prsteny s diamantem nejsou tak drahé

My jsme se podívali na web jednoho internetového klenotnictví a zavítali do speciální sekce s diamantovými zásnubními prsteny http://www.klenota.cz/prsteny-s-diamanty/. Jak se můžete přesvědčit sama, pakliže byste si přála zásnubní prsten s diamantem, vidíte, že cena se v případě stříbra a kamene z diamantu může pohybovat již od 1590 Kč a ve zlatém provedení od 8 790 Kč.

Diamantový prsten ze stříbra, cena:
Diamantový prsten ze stříbra, cena: 1590 Kč
Zásnubní prsten z bílého zlata s diamanty, cena:
Zásnubní prsten z bílého zlata s diamanty, cena: 8 790 Kč
Elegantní zásnubní prsten z bílého zlata s mnoha diamanty, cena: 16 490 Kč
Elegantní zásnubní prsten z bílého zlata s mnoha diamanty, cena: 16 490 Kč
Diamantový zásnubní prsten z bílého zlata, cena: 27 790 Kč
Diamantový zásnubní prsten z bílého zlata, cena: 27 790 Kč
Zásnubní prsten s diamanty, cena: 40 690 Kč
Zásnubní prsten s diamanty, cena: 40 690 Kč

Ve zmíněném online klenotnictví mají velmi povedené kousky, ať už si budete vybírat zásnubní prsten či snubní prsten s diamantem. Jak už bylo řečeno, cena se odvíjí o váhy diamantu, takže zde lze nalézt, jak levnější prsteny, tak dražší a mnohem hodnotnější verze.