Letní kúra pro hebké a ukázkové nožky

Nejen pěkně upravené nehty na rukou, ale i na nohou jsou dnes samozřejmostí. A zvláště během léta byste měla na chodidla klást větší důraz, neboť je denně vystavujete očím okolí. Slunné počasí vybízí, abyste své nohy vytáhla na obdiv a neschovávala je v uzavřených botách. Jestliže tedy obujete sexy sandálky nebo žabky, určitě v nich nebudete zrovna krásná, když vám z nich bude vykukovat ztvrdlá kůže na patách a nevlídně vypadající nehty.

Jak na krásné nohy?

Péče o tělo bezpochyby zahrnuje i péči i nohy a chodidla, tzv. pedikúra. Je znakem upravenosti člověka a kultury. Uznávali ji již ve starém Egyptě a dnes by měla být součástí péče nejen pro ženy, ale i muže. Základem pro krásné a heboučké nohy je tedy pečlivá a pravidelná pedikura. Pokud jste ji během zimního období zanedbávala, a řekněme si, že mnohé ženy v zimě nepřisuzují pedikúře moc velkou váhu, není se čemu divit, že vám pak během této doby kůže ztvrdne. Proto je třeba onu nevzhlednou kůži odstranit. Poté může následovat péče o nehty včetně nalakování.

Dejte sbohem hroší kůži

Prvním krokem pro nádherné nožky je zbavení se tzv. hroší kůže. Tuto domácí pedikúru si udělejte nejlépe večer. Budete k ní potřebovat teplou vodu a potřeby pro pedikúru, např. penzu nebo škrabku na nohy. Do větší mísy či lavoru nalijte teplou vodu. Můžete přidat třeba heřmánek, koupelovou sůl nebo jiné přípravky do koupele pro vůni a regeneraci. Nohy ponořte do lavoru přibližně na 15 minut. Během této doby vám kůže krásně změkne. Nyní použijte penzu nebo škrabku na nohy a odstraňte tak přebytečnou kůži. Dejte si pozor, ať se neříznete. Postupujte opatrně. Po odstranění kůže můžete ještě na nohy použít peeling, který je určen na tyto účely. Tím obrousíte poslední zbytky kůže. Nyní chodidla osušte a natřete hydratačním krémem. Nebojte se použít silnější vrstvu krému a navlečte si bavlněné ponožky. Nechte si je přes noc.

I nehty potřebují péči

Po odstranění tvrdé kůže a ošetření nohou, přichází na řadu péče o nehty. Zastřikněte je nůžkami či kleštičkami na nehty. Nerovnosti obruste pilníkem. Nyní je možné nehty nalakovat krásným lakem. Hezky vypadá také francouzská manikúra. Myslete na to, že hezčí jsou nehty nalakované, raději i průhledným lakem, než-li vůbec.

Když budete o své nohy a chodidla pečovat pravidelně, nebudete muset podstupovat odstraňování zrohovatělé kůže. Postačí vždy během koupání chodidla obrousit penzou. Pořiďte si tedy ty správné potřeby pro pedikúru, abyste mohla své nohy udržovat pořád jemné a upravené. Nebudete se tak muset za své chodidla stydět, když vyrazíte v krásných střevíčkách, pantoflích, či žabkách.