Látkové rolety: trend, který v oblíbenosti odsouvá žaluzie i závěsy. Proč?

úvodní - látková roletaV posledních letech zažívají látkové rolety velký boom. Lidé objevují jejich přednosti, kterých není rozhodně málo, a dávají jim přednost před klasickými žaluziemi a závěsy. Díky našemu článku se o nich můžete dozvědět více i vy a případně pouvažovat, zda si je nepořídit do vašeho interiéru.

Dnešní podoba látkových rolet nemá moc společného s těmi, které můžete znát ze starých bytů. Nyní se hodí do každého interiéru, i do toho moderního.

Proč se rozhodnout pro látkovou roletu?

Rolety do oken dokážou v prvé řadě poskytnout příjemné zastínění místnosti.  To koneckonců umí jakýkoliv jiný typ stínící techniky. Látkové provedení toho ale nabízí více:

  • Zajistí i plné zatemnění (tzv. Blackoutové rolety) – oceníte v případě, kdy potřebujete místnost zcela zatemnit. Hodí se do obývacích pokojů při sledování televize nebo do ložnice, kde nechcete být rušeni tlumeným světlem.
  • Fungují jako termoizolace – látkové rolety ušetří až 34 % nákladů na vytápění tím, že zahraňují úniku tepla z místnosti.
  • Fungují jako izolace protihluková – umí až o 30% snížit hluk přicházející zvenčí.
  • Nabízí jedinečný vzhled – široká škála provedení, ať už látek, barev, vzorů, motivů a potisků rozzáří, ozvláštní a oživí každý interiér

Jaké látkové rolety vybrat?

Nejširší nabídku látkových rolet na trhu nabízí Diamond Design. Jsou velmi dobrou volbou, neboť jsou atraktivní po designové stránce, tak kvalitativní.  Velkou výhodou je možnost si vybrat ze široké nabídky špičkových látek a jejich vzorů a také barev, včetně potisku.

rolety do oken diamond design
Díky speciálnímu barevnému digitálnímu tisku, je možné vytvářet látky dle vlastních představ a požadavků.

Zvolit lze samozřejmě i provedení a způsob ovládání rolet. Jistě zde najdete rozměr, který potřebujete. K dostání jsou totiž provedení od velikosti 50 x 50 cm, až po 600 x 600 cm.

rolety do oken diamond design
Látková roleta je vhodná pro jakýkoliv rozměr i typ okna.

Důležitým prvkem každé stínící techniky je způsob ovládání. Rolety do oken v podání Diamond Design zajistí praktické zastínění pomocí manuálního nebo motorizovaného pohonu. Manuální pohon sčítá varianty ovládání řetízkem nebo za pomoci pružinového mechanismu. Motorický pohon je pak více interaktivní a může být řízen vypínačem, dálkovým ovladačem, smartphonem nebo kombinací všech možností.

Jaká je průsvitnost?

Jak už bylo řečeno, nabídka vzorů, barev a individuálních potisků látek je takřka neomezená. Výběr z více jak 500 typů vás bezesporu uspokojí. Neméně důležitých aspektem této stínící techniky je však průsvitnost dané látky. Existují varianty:

  1. Transparentní – nachází uplatnění místo záclon. Světlo propouští, ale zajistí soukromí.

rolety do oken diamond design

  1. Polotransparentní – propouští poměrně dost denního světla, ale sluneční paprsky zadrží. Jsou neprůhledné.

rolety do oken diamond design

  1. Zatemňující – Jsou zcela neprůhledné. Nepropustí světlo, ani pohledy zvenčí.

rolety do oken diamond design

Co říkáte na látkové rolety vy? Uchvátili vás? Pak se musíte podívat na stránky http://www.diamonddesign.cz/latkove-rolety/ a vybrat provedení, které dokonale zapadne do vašeho interiéru a poskytne vám vše, co od této stínící techniky očekáváte.