Krásné nehty – i vy je můžete mít!

Každá žena jistě touží po krásných a pěstěných nehtech. Nehty jsou totiž naší vizitkou a pohled na popraskaný lak, okousané a neupravené nehty není nic příjemného. Jenže dlouhé a pevné nehty nemáme každá. I vy však můžete mít perfektní nehty. Jak? Chce to správnou péči a vaše nehty budou jako vyměněné.

Jak na to?

Nehty vyžadují občasné zkracování a upravování. Neideálnější je, když nehty zkracujete pouze pomocí pilníku. Aby se vám nehty netřepily, použijte skleněný nebo keramický pilník. Nehty pilujte vždy jen jedním směrem, nejlépe ze stran do středu. Nehty vypadají mnohem upravenější, když se zatlačí kůžička. Kůžičky nikdy nestříhejte! Existuje přípravek na změkčení kůžičky, nechejte jej chvíli působit a poté kůžičku zatlačte směrem k lůžku. Svým nehtům můžete sem tam dopřát lázeň nebo peeling. Pořiďte si speciální lázeň určenou pro péči o nehty a ruce. Lze ji zakoupit v drogerii, stejně tak i peeling. Jestliže odstraňujete starý lak odlakovačem, používejte výhradně bez acetonu. Ruce i nehty si mažte pravidelně ošetřujícím a výživným krémem. Např. v lékárně si zakupte doplněk stravy pro vlasy, kůži a nehty. Jedná se zpravidla o tablety, které užívejte. Výsledek se jistě projeví. Nehty každopádně ovlivňuje také strava. Jezte proto hodně zeleniny a ovoce s obsahem železa, hořčíku, zinku, selenu, vitamínů B a D, vápníku a bílkovin.

Jak správně lakovat nehty?

Nejprve naneste jednu nebo i dvě vrstvy bezbarvého laku. Můžete použít posilující, či zpěvňující lak. Díky těmto lakům se vám nebudou nehty třepit a lámat. Lak nechte dle potřeby zaschnout. Poté aplikujte barevný lak. Můžete nanést i více vrstev. Velmi pěkně vypadají nehty, které jsou nazdobeny ještě speciálními zdobícími laky. Jsou to laky, které mají tenký štěteček a na nehty se s nimi dá krásně malovat. Nebojte se a zkuste to! Na závěr je vhodné nalakovat nehty ještě nadlakem, který chrání před popraskáním a oděrem. Zároveň zkracuje dobu schnutí.