Jak si udržet pleť bez vrásek?

Vrásky….to je věčné téma. Každá žena si přeje vypadat mladistvě, ale s přibývajícím věkem nelze zastavit proces stárnutí a vrásek na pleti bohužel přibývá. A přibývá čím dál víc. Avšak pokud se o svou pleť budete starat, pravidelná péče a odborníci umí hotové zázraky.

Jak se vrásky tvoří a kolik jich budete mít obvykle záleží na typu pleti. Pokud máte pleť mastnou, je známo, že taková pleť produkuje více maziva, je pevnější a vrásky se tolik netvoří. Suchá pleť je naopak na vrásky mnohem citlivější. Na vrásky mají samozřejmě vliv také geny a jiné okolnosti, např. opalování. Vrásky se tvoří nejprve především okolo očí, poté kolem úst a na čele. Vrásky ovlivňuje také mimika. První vrásky jsou vždy mimické.

Základem ke krásné pleti je pevná a důkladně vyčištěná pleť. Pleť si čistěte ráno i večer a to kvalitními přípravky. Používejte čistící gel, čistící vodu nebo tonikum, regenerační čistící krém, hydratační a čistící odličovací mléka. Existují samozřejmě také přípravky na vrásky nebo proti vráskám. Vaše výbava na vrásky by měla obsahovat, jak denní, tak noční zbraně. Zakoupit si můžete intenzivní liftingové krémy na oči a rty, sérum proti vráskám, obličejové oleje, oční gely apod.

Čemu byste se měli vyvarovat?

Jestliže chcete stárnutí pozdržet, vyhněte se prudkému střídání teplot a častého UV záření. UV záření se vystavujete na slunci a v soláriu. Především v letních měsících se vrásek tvoří mnohem více a to z toho důvodu, že kvůli slunci přivíráme oči a důsledkem je tedy zvýšená aktivita mimického svalstva. Spolu v UV zářením dochází k tvorbě i prohlubování vrásek.

Co kladně působí proti vráskám?

Důležitý je kvalitní a pravidelný spánek či odpočinek. Neměli byste se rovněž vyhýbat stresovým situacím. Na pleť celkově kladně působí také pravidelný a dostatečný pitný režim. Používání hydratačních krému na pleť i oči rovněž působí pozitivně na pleť.

A co když si už nevíte rady?

Viditelné vrásky lze odstranit zásahem plastické chirurgie. To si však musíte připravit ne malé finanční prostředky. Pomůže také aplikace emulzí, které působí přímo proti příčině vzniku vrásek.  Vhodný je např. přípravek Effi gold.