Korálková mánie, aneb tvořte si šperky doma

RovV současné době jsou velice trendové šperky, které si lze vytvořit doma. Pokud si je zhotovíte nebo pořídíte šperk, který byl ručně vyroben, máte jistotu, že budete nosit originální výtvor, mnohdy i umělecký skvost. Některé z vás to možná již zkoušely, některé se k tomu chystají a další si na tvoření vlastní bižuterie netroufají. Nicméně pro všechny z vás, které máte rády korálky, přinášíme inspiraci v podobě práce naší čtenářky Petry Nikpat, která je natolik zručná a šikovná, že její krásné výtvory z korálků nelze neukázat. Pokochejte si i vy, stejně tak, jako jsme se nad nádhernými šperky rozplývaly my z redakce.

Šperky z korálků

Z korálků toho lze vytvořit spousty. Pokud se zaměříme na šperky, oblíbené jsou náušnice a náhrdelníky. Z korálků však můžete mít náramky, prsteny i další módní dekorace. Paní Petra je hotová kouzelnice a zvládá opravdu náročná provedení. Ostatně, podívejte se samy.

Sety (náhrdelník, náušnice, náramek)

SAM_0198

Stbrn-Cellini

Maturitn-souprvava

Ledov

Twin-Spiral-Flowers-Elegant

Bez-nzvu-5

Fialov

Tyrkys

Naučte se korálkovat

Jestliže vás baví ruční práce, můžete se naučit podobné šperky vytvářet i vy. Existují nejrůznější kurzy korálkování, kde vás naučí, jak s korálky pracovat. Pokud nechcete absolvovat kurzy, doporučujeme pracovat s návody. Lze si je stáhnout, případně pořídit na internetu. Paní Petra vám některé návody může poskytnout a sama pořádá kurzy korálkování. Více se můžete dozvědět na těchto stránkách: http://nikpat.wz.cz. Najdete zde i další výtvory z korálků. K dostání je i řada knih, které se věnují korálkování. Jakmile se naučíte základy, různé techniky apod. budete schopna vytvářet šperky dle vlastní fantazie. Korálkování je totiž zejména o zručnosti a o tvořivosti. Chce to mít trpělivost, smysl pro detail a notnou dávku kreativity.

Pakliže vás korálkování nadchne, nemusíte zůstat jen u tvorby šperků pro sebe samu. Můžete své výrobky nabídnout k prodeji nebo se zúčastnit, stejně jako paní Petra, nejrůznějších soutěží. Úspěchů má již mnoho, vyhrála ne jednu soutěž, což je jistě velkou odměnou.

Zdroj fotografií: nikpat.wz.cz