Klidný spánek bez pilulek? Vyzkoušejte indiánský lapač zlých snů!

Dobrý spánek je základem úspěšného dne. Jen odpočinuté tělo může mít tolik energie, aby zvládlo celý následující den bez stresu a špatné nálady. Pokud někoho trápí špatné spaní, většinou si vezme prášek. Ale co když to jde i přírodní cestou? Co třeba vyzkoušet indiánský lapač zlých snů?

Lepší, než zatěžování těla prášky na spaní je fyzická i psychická pohoda. Indiánský lapač zlých snů si můžete vyrobit buď sami, počítejte tak s dvěma hodinami času, nebo si ho koupit v obchodě. Buďte však ostražití, ne každý lapač je tím pravým. Přečtěte si, jak poznat ten opravdový a jak si vychutnat spánek i bez pilulky.

Kde se lapače snů vzali?

Tyto indiánské amulety jsou spojeny se severským indiánským národem Odžibvejů. Mystický příběh vypráví o ochránkyni novorozeňat a dětí „SpiderWoman“, která na celý národ dohlížela a opatrovala ho. Když však děti vyrostly, rozprchly se po celé zemi a pro „SpiderWoman“ už bylo obtížné chránit a sledovat všechny členy kmene. Proto upletla první lapač snů, který měl lid ochraňovat. Tohoto vzoru pak následovaly matky a babičky. Pro své děti vyráběly lapače snů, které je měly ochránit kdekoliv na světě.

Jak poznat ten správný?

Indiánské lapače snů jsou dnes zprofanovanou záležitostí, která k původní tradici příliš neodkazuje. Jedná se spíše o módní doplněk. Opravdový lapač zlých snů je vyrobený z přírodních materiálů.

  • Kruh reprezentuje koloběh života a to, jak slunce a měsíc každý den putují po obloze. Vyrábí se ze dřeva a může se omotávat kůží.
  • Pavučina je vypletena z přírodního provázku a má zachycovat špatné sny. Otvor uprostřed propouští dobré sny a myšlenky.
  • Peří slouží jako nadýchaný žebřík pro sestup dobrých snů do hlavy snícího.
  • Korálky mohou odkazovat k dobrým pavoukům, které pletou sítě, nebo k dobrým snům, které skrz síť nepronikly a zůstaly na kruhu zvěčněny ve formě posvátných kouzel.

Pravý indiánský lapač není velký, průměr kruhu se pohybuje od 8 do 13 centimetrů. Na opravdovém lapači nenajdete barvy zvýrazňovačů, umělé knoflíky ani další bižuterní komponenty, které nejsou přírodní.

Jak si lapač vyrobit doma?

Jeho výroba není těžká. Nejobtížnější bude zřejmě vyplétání sítě, která by měla být symetrická. Budete potřebovat:

  • dřevěný kruh,
  • provázek,
  • kůži,
  • korálky,
  • peří.

Dřevěný kruh můžete omotat buď provázkem nebo kůží. Následně budete vyplétat a sukovat pavučinu. Spodní část ozdobte provázky s navázaným peřím a korálky. Jako bonus můžete k indiánskému lapači zlých snů přivázat i dva provázky s čokoládovými bonbony Carla Diana. Jak známo, čokoláda produkuje v mozku serotonin, který nás činí šťastnými. Proto se doporučuje si dát kousek čokolády hned po ránu, abyste celý den prožili v dobré náladě. Ozdobení lapače zlých snů čokoládou je nejsnadnějším způsobem, jak ji mít každé ráno ihned po ruce.

Lapač snů by měl vyset nad hlavou a ideálně na takovém místě, kam dopadají sluneční paprsky, protože ty spálí zlé sny, které uvízly v síti.

Uložit