Sůl do vany = půlka zdraví

relaxace ve vaněBlahodárné účinky koupelí a soli znali již ve starém Římě, Řecku i Egyptu. Lázně tehdy lidé využívali z léčebných, ale i kosmetických důvodů. Inspirujte se a dopřejte si také čas pro sebe. Lenošení a odpočinek občas potřebuje každý z nás.

Po návratu z dovolené u moře jako bychom omládli. Stejně jako dovolená u moře i slaná koupel dokáže krásně uvolnit tělo a nechává odplavit stres. Ozdravné účinky soli jsou patrné na první pohled. Proto také mnoho lékařů doporučuje pobyt u moře jako formu léčby – pro alergiky, astmatiky, ale také pro lidi s aknózními projevy či jiným kožním onemocněním. Avšak i zdravý člověk na sobě pocítí blahodárné účinky slané vody a slunce.

Elixír zdraví

Ve vaně sice nebudete mít mořské sluníčko, ale zato si můžete dopřát tuto relaxaci kdykoliv si na ni vzpomenete. Slaná voda prostřednictvím solné lázně pomáhá udržovat přirozenou vlhkost a pH pokožky, zjemňuje ji a vykazuje silné detoxikační účinky. Sůl pokožku nevysušuje, naopak v kůži váže vodu, podporuje odlupování odumřelých svrchních buněk, díky tomu zůstává hebká a hydratovaná.

Trápí vás křeče a únava? Doplňte si hořčík tou nejpříjemnější cestou

Viníkem křečí i únavy bývá často nedostatek hořčíku. A protože se hořčík dokáže do těla vstřebávat do těla přes pokožku, je lázeň s Živou solí magnéziovou příjemným a ozdravným rituálem. Živá sůl magnéziová je vhodná k relaxační koupeli nebo obkladům při kožních problémech, revmatizmu, artritidě, svalových a kloubních bolestech.

soli

Jak na léčivou koupel?

Napusťte teplou vanu, vsypte zhruba 250 g (půl balení) magnéziové soli a užijte si regeneraci a odpočinek. S teplotou vody to zbytečně nepřehánějte, protože byste jen zatížili oběhový systém. Optimální teplota je 37 °C.

Do vany s sebou nenoste knihy, účty, telefony ani tablety, vyhraďte si tento čas pouze pro sebe. Relaxaci a příjemnou atmosféru můžete doplnit aromatickými svíčkami a příjemnou hudbou. Po koupeli nepoužívejte mýdlo ani šampon, jen se opláchněte teplou vodou, zabalte se do velkého ručníku nebo županu a zůstaňte v teple, zvýšíte tak účinek soli.