Kde najít ubytování na rozmanité Vysočině?

Rozmanitou krajinou Vysočiny mnozí z nás projíždějí při cestě po dálnici D1. Dalo by se říct, že jej poněkud turisticky opomíjíme a dáváme přednost řadě jiným českým lokalit, jako jsou Krkonoše, Šumava či Jižní Morava. Nicméně tento neprávem nedoceněný kus Česka nabízí řadu přírodních i kulturních krás. Navíc se jedná o ekologicky nejčistší oblast u nás.

Co můžete poznat na Vysočině?

V tomto srdci naší země se střídají louky, lesy, rybníky, řeka Sázava s památkami architektonického a histroického charakteru. Kupříkladu město Telč nebo poutní kostel na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou patří do Seznamu kulturního a přírodního dědictví Unesco.  Za návštěvu stojí bezesporu hrad Pernštejn, zoologická zahrada, či největší město tohoto kraje Jihlava. Dostanete-li se do Žďárských vrchů, pak váš čeká chráněná oblast, kde si na hluk dálnice ani nevzpomenete. Okolo romanticky šumí lesy, z nich vystupují skalní bloky, občas je vystřídá nějaká ta menší vesnice.

Velmi významným lyžařským střediskem Vysočiny je Nové město na Moravě. Nachází se zde závodní lyžařský a biatlonový areál a nejznámější sjezdovka na Vysočině. Pravidelně se v tomto areálu konají světové závody v běhu na lyžích i v momentálně tolik populárnímu biatlonu. Okolí Nového Města na Moravě je rájem pro lyžaře i běžce.

Kraj Vysočina určitě stojí za zhlédnutí a zaručuje strávení velmi příjemných chvil plných zajímavostí, interesantních míst, malebné přírody i historie. Ubytujte se zde na pár dní a projeďte si Vysočinu třeba na kole nebo na běžkách.

Ubytování na Vysočině je připraveno

Pokud se zastavíme nad ubytováním, pak budete možná ještě více překvapení. Žádné klasické kempy a zastaralé ubytovny, ale rekonstruované moderní hotely, které si nezadají s těmi v zahraničí. Ubytování na Vysočině je velmi rozmanité, komfortní a příjemné. Vybrat si můžete pobyt v pensionech, chatách, chalupách i špičkových hotelech. Řada podniků rodinného charakteru nabízí dostatečné soukromí, ve spojení s luxusním servisem, vynikající kuchyní a šířkou služeb. Zcela určitě budete s nabídkou spokojení.

I levné ubytování na Vysočině není problém sehnat. K dispozici jsou pestré cenové kategorie, do kterých ubytovací zařízení spadají.

Ubytování na Vysočině nemusíte složitě hledat

Vysočina vám má co nabídnout v létě, zimě, v podstatě v jakémkoliv ročním období. V případě, že si tuto lokalitu vyberte pro svou dovolenou, nemusíte složitě hledat, kde se ubytujete. Stačí navštívit stránky http://ubytovani.kamsi.cz/vysocina, kde si vyberete penzion, hotel, chatu či jiné ubytovací zařízení, které bude odpovídat vašim představám i možnostem.

Na ilustrační fotografii: Fit Farma