3 úskalí cestovního pojištění

Cestovní pojištění je tu od toho, aby nás na cestách mimo Českou republiku „krylo“ v případě nemoci či úrazu. Jeho výběru je nutné věnovat náležitou pozornost, protože existují 3 nejčastější rizika, která je třeba znát a vyvarovat se jim. Pokud byste výběr pojistky podcenili, mohli byste se dostat do velmi nepříjemných problémů!

1. Nepleťte si ho s modrou kartou

Největší hrubkou, kterou můžete v případě cestovního pojištění udělat je, že si ho nezařídíte vůbec a spolehnete se pouze na zdravotní pojištění, které si platíte v ČR. Tímto jednáním sebe sami vystavujete riziku, že za ošetření v zahraničí budete muset platit nehorázně vysoké částky. Zdravotní a cestovní pojištění nejsou to samé! Negativní důsledky tohoto omylu jsou popsány v tomto článku.

woman-in.cz_online_ergo_cz_01

2. Výše pojistných limitů

Je jedno, jestli si kupujete rodinné cestovní pojištění nebo jen pojistku pro sebe. V každém případě se musíte zaměřit na pojistné limity. Jejich výše je vyjádřením maximální sumy, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Vyšší limity jsou určitě lepší, pro běžné cesty volte limity ve výši 5 000 000 Kč. Platí pro cesty po Evropě i mimo ni. Na pojistce určitě nešetřete! Jedinou možností, jak zaplatit méně je – sjednat cestovní pojištění online. Pojišťovny v případě online smluv nabízí slevy a bonusy, jako je například výhodnější cena připojištění apod.

woman-in.cz_online_ergo_cz_02

3. Podmínky smlouvy!

Mnoho lidí podepíše pojištění, aniž by si důkladně přečetli VPP k pojištění do zahraničí. Nedělejte to, vždy několik minut obětujte a podmínky si pročtěte. Věnujte se hlavně oddílu, který popisuje situace, na které se pojistka vztahuje. Musíte vědět, že pojištění pokrývá všechny aktivity, kterým se na cestě chcete věnovat. Pokud ne, zařiďte si připojištění. Bude to stát jen několik korun navíc a ve finále vám to může ušetřit miliony korun.