Je piercing škodlivý či bezpečný?

Již delší dobu uvažuješ, že si pořídíš piercing? Proč ne! Pro mnohé představuje tento zkrášlovací prostředek symbol výjimečnosti a síly. Piercing má své příznivce i odpůrce. Pokud se ti tento módní doplněk líbí, měla by sis však předem zjistit určité informace. Těmi jsou jednak péče o samotný piercing, ale třeba také, s čím musíš u piercingu počítat, zda už si jej třeba můžeš nechat píchnout či ne!? Příslušný salón by ti měl totiž na tvé přání piercing píchnout jen tehdy, kdy budeš mít 18.

Kde si nechat piercing píchnout?

Pokud ještě nemáš vybráno konkrétní místo, kde bys chtěla piercing umístit, můžeš pouvažovat o nejrůznějších možnostech. Stejně tak, jestliže ses už rozhodla, zkus si přece jen znovu projít, zda je tvé přesvědčení správné. Obecně je možné mít piercing téměř ve všech částech těla. Mezi základní místa pro piercing se řadí uši, obočí, nos, horní či dolní ret, brada, jazyk, pupík, bradavky či genitálie. Pro ženy je nejtypičtější piercing do pupíku nebo do nosu. Tato místa jsou vhodná pro jemnější ženy. Pokud však zrovna nepatříš mezi nacukrované panenky, můžeš být odvážnější a nechat si propíchnout klidně jazyk. Bolet to určitě bude. Jak moc záleží na místě vpichu.

Je piercing škodlivý?

Piercing rozhodně škodlivý není. Zdobí mnoho mužů a žen po celém světě, kteří s ním nemají sebemenší problém. Jenže reakce na píchnutí může být u každého různá. Třeba zrovna tobě může zásah do těla působit určité zdravotní komplikace nebo také ne. To je však třeba vyzkoušet. Předem to ani vědět nemůžeš. Každopádně vždy zvol ověřený salón, aby vše proběhlo dle hygienických podmínek. Je třeba si uvědomit, že po píchnutí piercingu budeš mít ranku, o kterou musíš pečovat. Pokud budeš dodržovat pokyny a hygienu, rána by se měla hojit dobře. V případě, že si necháš píchnout piercing do jazyka, musíš počítat s tím, že budeš pár dní pěkně šišlat a bude si ti hůře jíst. Základem je tedy vždy důkladná péče a prevence.

Piercingové šperky

Co lze však u piercingu vyzdvihnout jako největší výhodu, je obrovská škála nejrůznějších piercingových šperků. Přinášíme vám tedy kapku inspirace, čím vším se můžeš ozdobit i ty. Zaměřili jsme se na piercing do jazyka a piercing do pupíku.

piercing do pupíku:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

piercing do jazyka: