Jak zatočit s přebytečnými kily?

Do nového roku si často dáváme předsevzetí týkající se redukce váhy. Chceme se dát do jara do formy a v létě se pak pochlubit vypracovanou postavičkou. Jenže, kdyby to bylo tak snadné, jak si představujeme, že? Často za dokonalou postavou stojí hodiny a hodiny cvičení, posilování a sportování. Nehledě na to, že je potřeba upravit také jídelníček. Dámy, řekněme si na rovinu, není to procházka růžovým sadem. Ty z vás, které jste se odhodlaly jít touto cestou a zatočit s nevzhlednými špeky, jistě budou hledat pohybové aktivity, které vám pomůžou k vysněnému cíli.

Mějte pevnou vůli

Možná jste už zkoušela různé diety a stále nemáte postavu, po které toužíte. Pouze změna jídelníčku nestačí. Je to tak! Je potřeba skloubit jak stravu, tak pohyb. Jen tehdy se může dostavit nějaký výsledek. Rozhodně to není snadné a čeká vás odříkání a sportování, ale základem je pevná vůle. Musíte si věřit, že to dokážete.

Jaký sport je dobrý?

Ač můžete vykonávat mnoho sportů, ne všechny mohou být pro vás vhodné a dají se vykonávat za každých podmínek. Efektivní sportování však nabízí fitness, a to celoročně. Dnes najdeme fitness centra snad v každém menším městě, ať už fitness Praha, Karlovy Vary, Břeclav nebo Opava. Jistě nebude problém navštěvovat některé z takových center, ve kterých se nachází různé posilovací stroje. V rámci posilování lze zapojit všechny partie těla nebo se zaměřit na ty, které jsou problémové, což je velkou výhodou. Jestliže potřebujete zamakat na břišních partiích, určitě nebude mít zcela smysl chodit na spinning, kde se veškerá zátěž soustředí spíše na končetiny, s cílem získat pevné bříško. Proto je fitness, dalo by se říct, univerzálním sportem, při kterém je možné vypracovat celou postavu.

cvičení ve fitness

Můžete zkusit třeba jeden z moderních způsobů posilování, kruhový trénink – komplexní cvičení, které mnohé fitness centra nabízí v rámci svých služeb. Při něm se zapojí maximální množství svalových skupin a to přirozenou cenou. Jsou totiž napodobovány běžné aktivity člověka, které během dne vykonáme. Cvičí se vlastní vahou nebo se používají pomůcky, které se soustředí na výdrž, balanc a dynamiku.

kruhový trénink

Je dobré mít svého trenéra

Pokud začnete navštěvovat fitness centrum, doporučujeme využívat služeb trenéra. Jestliže budete cvičit a posilovat sama, můžete si dokonce i ublížit a je velice pravděpodobné, že budete posilovat špatně. Kýžený výsledek by se nemusel vůbec dostavit, ač byste se pořádně nadřela. Kondiční trenér Praha vás dostane do formy, poradí vám, jaké cvičení a posilování je pro vás vhodné a bude na vás po celou dobu dohlížet.

posilování s trenérem

Zdroj fotografií: www.hammerstrength.cz