Jak si pomoci při bolesti kloubů?

woman-in.cz_oskarsalus_cz_nahledovyKlouby a celé pohybové ústrojí s nimi jsou každý den vystavovány velké zátěži, což se samozřejmě podepisuje na jejich stavu. Zdraví kloubů se zhoršuje věkem: dříve či později i vás klouby začnou bolet a sníží se jejich pohyblivost. Připravili jsme pro vás hned několik rad, jak účinně předcházet bolesti kloubů a poradíme, jak se chovat, když už klouby opravdu bolí.

Prevence bolesti kloubů by měla být i vaší součástí

Ani vaše klouby nejsou nezničitelné! Čím dříve se o ně začnete starat, tím lépe se budete mít. Pro klouby je velmi důležitý pravidelný pohyb. Nesmí ale jít o nadměrnou zátěž, protože při ní jsou klouby rychle opotřebovány. Naučte se chodit na pravidelné procházky. Pomůže i pravidelné cvičení – ideální je jóga nebo pilates. Při těchto cvičeních dochází i k protažení šlach a svalů. Zapomínat byste neměla ani na pravidelné zábaly a koupele. Skvělé účinky mají teplé zábaly s heřmánkem nebo i koupele v bahně. Pro pohybový aparát jsou úžasné i ledové koupele (stačí několik vteřin ve studené vodě – jedná se o Priessnitzovu metodu, o které se více můžete dozvědět v tomto článku).

woman-in.cz_oskarsalus_cz_01

Nesmíte zapomínat na správnou výživu

Mají-li být klouby fit, je třeba jim pravidelně dodávat především kolagen. Tuto látku si umí tělo vytvářet samo, ovšem se stářím tato schopnost mizí. Klouby se následkem toho vysušují a více bolí. Do těla je možné kolagen i jiné potřebné látky dostat skrze doplňky stravy. U nich je důležité, aby byly konzumovány pravidelně a dlouhodobě. Ideální kloubní výživa by měla obsahovat hydrolyzovaný kolagen Q-Premium, tento totiž obsahuje hydroxyprolin a výrazně podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle. Pokud klouby bolí dlouhodobě, rozhodně je třeba navštívit lékaře a nechat se vyšetřit. Může se jednat i o vážné choroby.

woman-in.cz_oskarsalus_cz_02

Začněte se o své klouby starat co nejdříve! Pokud péči podceníte, dočkáte se jen velkých nepříjemností!