Ideální dětský nábytek? Dřevěná rostoucí židle

Být dítětem je sice krásné, ale zároveň také ne vždy jednoduché. Pro malého človíčka není snadné se prosadit a pohybovat ve světě dospělých, když je kolem něj vše velké, vysoké, nepřehledné, často nedostupné. Přitom chce být snad každé dítě v kontaktu s ostatními členy domácnosti, ale jak, když se s námi dospělými nemůže v tomto směru rovnat? Existuje řešení, jak mu to umožnit. Stačí jej posadit na židli, která s ním poroste, a to již od 9-ti měsíců.

Ideálním alternativou klasické židle je rostoucí židle, která bude dítěti k dispozici hezkých pár let. A my jsme pro vás našli variantu 2v1, neboť poslouží jako židle pro školáka i jako jídelní židlička pro nejmenší.

2v1 na dlouhá léta

Rostoucí židli 2v1 lze využívat přibližně od 9-ti měsíců vaší ratolesti, klidně až do věku 13 let. Životnost takovéhoto kusu nábytku je tedy více jak 10 let, proto je dobré sáhnout po kvalitním materiálu. Dobrou volbou je vysoce odolné, pevné, tvrdé a hlavně zdravotně nezávadné bukové dřevo. Zajišťuje židličkám dlouhou výdrž i při nešetrném zacházení. A právě tyto podmínky splňují rostoucí židle Jitro a Mony pocházející z produkce českých výrobců.

Dřevěné rostoucí židle mají promyšlený design

Výrobce se inspiroval u norského designéra a od něj pochází velice důmyslné provedení. V batolecím věku najde uplatnění jako jídelní židlička, posléze se promění v židli na hraní a v neposlední řadě splní funkci klasické židle pro školáka s tím, že je zajištěna perfektní ergonomie i ve vyšším věku.

Rostoucí židli můžete přizpůsobit nejen dítěti, ale také všem pracovním a jídelním výškám, které aktuálně potřebuje. Nastavit lze hloubku a výšku sedu, podnožku i zádovou opěrku. Židle zabezpečí to, že dítě může sedět pohodlně u vysokého stolu a má při tom nohy pevně podepřené. Hloubka sedáku odpovídá jeho velikosti, takže jsou splněny aspekty zdravého sezení. Navíc vydrží celé dětství.

Výrobce nabízí mnoho příslušenství pro vyšší pohodlí i bezpečí, např. polstrované sedáky, stabilizační botky, pultík, područky, stupínek, vatelínové kalhoty s kšandami apod.

Dřevěná židle Jitro

Nespornou výhodou židle Jitro (Jitro-Baby, Jitro-Klasik) je fakt, že je určena dětem přibližně od jednoho roku, až do věku 13-15 let. Přináší tedy značnou finanční úsporu, neboť nebudete muset kupovat další židle s přibývajícími léty. K dispozici je několik barevných provedení.

Klasik-SVZ-se-299x400

Dřevěná židle Mony

Rostoucí židle Mony je vhodná pro větší děti, cca do 16 let věku, neboť nemá demontovatelnou zábranu. Rovněž je konstruována tak, aby bylo zachováno správné držení těla dítěte vzhledem k jeho věku a výšce.

mony-bila-cervena-284x400

Tento dřevěný rostoucí nábytek dětem pomáhá a předchází zdravotním komplikacím. Můžete si být jistí, že jeho koupí děláte pro své dítě to nejlepší.