Fotogalerie: Inspirace na velikonoční dekorace. Zvládnete je i sami!

DSC01925Zeleným čtvrtkem začínají křesťanské Velikonoce a je nejvyšší čas udělat si doma krásnou velikonoční výzdobu. I ty z vás, co nemají Velikonoce spojeny s křesťanstvím, ale považují je za svátky jara, si mohou své příbytky stylově a vesele vyzdobit. Je to skvělá příležitost, jak naše interiéry rozzářit barvičkami, živými květinami a vytvořit si doma i na zahrádce příjemnou a pohodovou atmosféru. 

Kromě malování vajíček a pečení beránka máte možnost si vytvořit i řadu jiných krásných dekorací, ke kterým mnohdy stačí to, co vám poskytne sama příroda. Udělejte si procházku do lesa, na polní cestičku nebo na louku a nasbírejte si přírodní materiály. Pro velikonoční aranžmá lze využít lze skořápky od vajíček, mech, větvičky s pupeny, větvičky proutí nebo břízy, kvetoucí rostliny ze zahrádky – krokusy, sněženky, bledule, primulky a jiné jarní květiny. S trochou fantazie vykouzlíte ohromující aranžmá, které nádherně ozdobí jídelní nebo konferenční stůl, poličku, okenní parapet, prostor před vstupními dveřmi či jiná místa v bytě. A jestliže hledáte inspiraci, máme pro vás fotogalerii velikonočních dekorací, z nichž mnohé stojí za to vyrobit.

Pokud nejste příliš zručná, a do složitějších dekorací se nechcete pouštět, stačí opravdu málo k výzdobě bytu.

1Do vázy vložte větvičky s pupeny, které vám krásně vykvetou. Ideální jsou třešně, trnky, zlatý déšť či větvičky jiných kvetoucích stromů. Hezky vypadá také bříza, vrba nebo modřín. Vázu můžete dodekorovat přírodním lákem nebo nějakou veselou stužkou.

 

DSC01951

DSC01968Namalovaná vajíčka vložte na podnos nebo do proutěného košíku. Položit je můžete třeba na sisal, který lze sehnat v nejrůznějších barvách.

 

DSC01966Ozdobný květináč s primulí či jinou pokojovou rostlinou doplněnou o drobná vajíčka nesmí na velikonoční tabuli chybět. Okolo položte pomlázku a dekorace je hotová.

 

DSC01970Neumíte uplést pomlázku? Nevadí! Ze třech proutků stačí uplést cop, vytvarovat, vložit do nádoby, pověsit vajíčka a máte jednoduchou jarní dekoraci třeba do předsíně.

Máte-li aranžerského ducha nebo máte chuť si nějakou velikonoční dekoraci vytvořit, můžete se pokusit o následující:

DSC01995Na aranžmá v podobném duchu potřebujete nějakou misku či nádobu typu ikebana. Dovnitř vložíte květináč s primulí, sedmikráskou a hyacintem. Květináčky schováte pod med, na který stačí položit dekorativní vajíčka, skořápky vajíček, pírka, posadíte slepičku a přidáte pár větviček proutí.

 

DSC02018Jste-li zručnější, můžete se pokusit vytvořit aranžmá kruhového tvaru. Kulatý velký květináč osadíte jarními květinami. V tomto případě je použita primule a drobnokvěté macešky. Květináčky opět schováte pod mech, čímž získáte plochu pro další dekorace. Stačí přidat skořápky vajíček a pírka. Nakonec obtočíte květináč proutím z břízy a dekoraci máte hotovou.

 

malé mechyVelice krásně vypadají malé dekorace, jejíž základ tvoří mech. Na ten stačí tavnou pistolí přelepit půlku skořápky od vajíčka. Do té nalijte trošku vody a vložte jarní květy. Hodí se krokusy, bledule, macešky, sedmikrásky, primulky a jiné jarní květy. Toto úžasné, avšak jednoduché a rychlé aranžmá jednoznačně upoutá pohled a udělá velkou službu.

 

věnečekA co jarní věneček na dveře? Vypadá úžasně, nemyslíte? Opět nic až tak složitého, pokud si opatříte potřebný materiál. Základ tvoří větvičky kroucené vrby, které je potřeba vytvarovat do kruhového tvaru. Ten si lze případně pořídit již hotový. Máte-li korpus, můžete začít zdobit vším, co máte po ruce. V našem případě byly použity umělé květiny, dále dekorace ve tvaru květinek, motýlků a skořápky od vajíček. Dle fantazie vše připevníte tavnou pistolí. Přidat můžete také ozdobnou stužku.

 

DSC01972A přidáváme ještě jeden, jednodušší věneček na vstupní dveře. Proutěný korpus pořídíte v květinářstvích, kamenných prodejnách nebo na internetu. Na jednu stranu přilepíte pár květů, my jsme použili tulipány. Dále přidáte dřevěné dekorace, např. ptáčky, zavážete stužku a případně doplníte sušenými prvky.