Hubněte a tvarujte postavu zábavnou formou

Hubnutí je věčné téma, které řeší snad každá žena. Kdo by nechtěl mít štíhlou a pevnou postavu? Zejména v dnešní době, kdy je vzhled důležitý nejen v osobním, ale často i pracovním životě. Z televize, časopisů, reklamních plakátů apod. na nás koukají ultra štíhlé modelky a trend štíhlosti pohlcuje nejen ženy, ale i muže. Jenže ne každá z nás má ty nejlepší proporce, a proto držíme nejrůznější diety, často až drastické, abychom se těm krásným modelkám přiblížily. Dieta či hladovění však není tím nejlepším řešením. Ideální je dodržovat zdravý, vyvážený jídelníček a hýbat se.

Dopřejte svému tělu pohyb i v práci

Když se zaměříme na pohybovou část, možná si mnoho z vás řekne, že na cvičení nemáte zrovna čas. Dnešní svět je uspěchaný, ráno odvezete děti do školky a školy, fičíte do práce, odpoledne děti vyzvednete, rychle připravujete oběd, potřebujete uklidit, udělat s dětmi úkoly, pohrát si s nimi a večer lehnete k televizi a chcete si dopřát relax? A nemáte už čas chodit cvičit do fitness center a posiloven? Víte, že můžete cvičit třeba v práci? Pokud pracujete v kanceláří, pořiďte si do práce místo kancelářské židle gymnastický míč. Tyto míče na cvičení mohou sloužit i jako židle a lze na nich cvičit. Za prvé vás nebudou bolet záda a i během práce se můžete na míči pohybovat a zpevnit svaly. Tento míč si můžete pořídit i domů, nahradit tak tvrdou židli či jej využít k cvičení. Existuje spousta cviků, které lze na tomto míči provozovat.

gymnastický míč

Zapojte své děti

V době, kdy se chcete věnovat svým dětem můžete spolu s nimi zažít spoustu legrace a přitom nenuceně hubnout. A jak? Pořiďte si na zahradu trampolínu. Ideální jsou trampolíny s ochranou sítí, které zabrání pádu a jsou nejbezpečnější. Zde můžou dovádět vaše děti i vy a aktivně se pohybovat. Doslova se vyskáčete a uvidíte, že vás to bude bavit. Pro mnohé představuje cvičení muka, ale pohyb na trampolíně je skvělá zábava a rozhodně nebudete mít negativní pocity. Pokud nemáte zahradu, menší trampolínu si můžete dovolit i do interiéru.

trampolína s ochrannou sítí

U sledování televize si zajezděte na kole

Jestliže si během dne, třeba o víkendu, uděláte alespoň pár hodin čas a řekněme si na rovinu, že každý si jej najde, opět lze spojit užitečné s příjemným. Určitě se díváte na nějaký oblíbený pořad a během něj přece čas máte! A co takhle si při sledování televize zajezdit na kole? Rotopedy jsou skvělým pomocníkem, jak hubnout a formovat postavu. Jízdou na rotopedu spálíte přebytečné tuky a pokud přidáte ještě pohyb na trampolíně a gymnastickém míči, vaše postava se začne tvarovat do sexy štíhlých křivek.

rotoped