Hledáš brigádu? Jsi krásná, milá a komunikativní? Staň se hosteskou

Studuješ na střední či vysoké škole a každá koruna se ti hodí? Ať už na šminky, oblečení, botičky, kabelky, bižuterku, tak na placení účtů za mobil a k jiným účelům. Při studiu se dobře placená brigáda hledá poměrně těžko. Sice, když se chce, všechno jde, ale většinou se dá sehnat nějaká práce servírky, barmanky apod. Jenže tě nebaví pracovat v zakouřených prostorech, dlouho do noci? Další možností je brigádničit v obchodě. Ale taky zrovna netoužíš vybalovat zboží v nějakém marketu či sedět u pokladny? Chceš zažít zábavu, mít brigádu o něco pestřejší a seznamovat se s novými lidmi? Co takhle se stát hosteskou.

Jsi vhodnou kandidátkou na hostesku?

Hosteska dělá stručně řečeno reklamu. Každá promo akce nebo příležitost, kde se hostesky ukazují, souvisí s propagací, ať už výrobků, služeb či nějaké příležitosti. Na takových událostech se pohybuje mnoho lidí a je potřeba být komunikativní. Výhodou je znalost cizího jazyka, ale to není podmínkou. Samozřejmě svou roli hraje i vzhled. Co si budeme povídat. Hostesky musí působit příjemně. Neznamená to však, že musíš mít míry 90-60-90 a vážit 50 kilo. Každá dívka či žena má své kouzlo. Důležitá je i spolehlivost a slušné chování.

Hostesky si vydělají slušné peníze

Za pěkně placenou brigádu lze práci hostesky považovat. Jedná se o velice častou brigádu studentek. Žádná promo akce, veletrh, společenská událost se bez nich neobejde. Oproti jiným brigádám je práce hostesky placena mnohem více, často i dvojnásobně nebo ještě víc. Částka na hodinu začíná většinou od 100 Kč. V Praze lze očekávat nejvyšší honoráře hostesky. Praha je totiž místem, kde se soustředí nejvíce promo akcí a nejrůznějších události. V každém městě však hosteska najde uplatnění.

Jak se k této práci dostat?

Odpověď je jednoduchá. Je potřeba kontaktovat některou z agentur, které hostesky na nejrůznější akce poskytují. Nejvíce se jich nachází v Praze. Zadej do vyhledávače agentura hostesky a stačí si vybrat tu, která bude odpovídat tvým představám. Vybírej si takovou, jež má velkou základnu hostesek a podílí se na řadě akcí, což vyčteš z referencí. Nemusíš lítat po agenturách osobně, ale vše lze vyřídit z pohodlí domova. Stačí jen vyplnit registrační formulář na internetových stránkách. Zadáš údaje o sobě, jaké jsou tvé dovednosti a přiložíš fotografie.

Co musí hosteska dále umět?

Další požadavky se odvíjí od akce, které by ses případně zúčastnila. Jsou tedy individuální. V každém případě je potřeba mít znalosti o produktech či službách, které budeš prezentovat. Budeš podávat různé informace atd. Většinou se vše důležité probere na školení, takže nebudeš hozena do vody, kde se musíš naučit sama plavat. Angažovanost a chuť do práce je vždy vítána. Taky musíš počítat s tím, že budeš focena a budou na tebe směřovat pohledy mnoha lidí.

Zdroj fotografií: freshproduction.cz