Hitem současnosti jsou mobilní domy

V poslední době se můžeme stále více setkávat s mobilními domy. Většina z nás si pod tímto pojmem vybaví malý domeček, který lze přemisťovat, ale mnozí si bydlení v takovém domě asi představit neumí, pouze sezónně, k trávení dovolené apod. Jenže tyto představy jsou naprosto mylné. Mobilní domy jsou totiž vhodné pro celoroční bydlení a nabízí řadu výhod, mezi které patří např. výhodná cena a úspora času při samotné realizaci. Možná ani sami netušíte, co vše takový mobilní domeček nabízí a kolik prostoru je možné v rámci takového bydlení mít.

Mobilheim jako celoroční nízkonákladové bydlení

Vlivem neustále se zvyšujících cen energií, chce jistě každý bydlet co nejvíce úsporně. Z tohoto pohledu jsou mobilní domy ideální. Představují totiž nízkonákladové bydlení, které lze využívat plnohodnotně po celý rok. Mobilheim celoroční, tak se totiž rovněž mobilním domům říká, vyniká svou rychlou výstavbou a mobilitu. Lze si jej zařídit dle vašich představ, neboť nabízí možnost variabilních úprav a záleží na vás, jak bude váš mobilní dům řešen. Cena takového mobilního domku se pohybuje od 350 000 Kč, do cca 1 500 000 Kč. Je odvozena od jednotlivých dispozic domu, které se pohybují od 1+kk, 2+kk, 3+kk, až po 4+kk. Pro umístění mobilheimu není vyžadováno stavební povolení.

mobilheim
interiér

Freedomky k bydlení

Další variantu představují freedomky. Jsou taktéž určeny pro celoroční pobyt, neboť jsou k výrobě použity pouze kvalitní materiály a jednotlivé zdi jsou dokonale izolovány. Opět se jedná o nízkonákladové bydlení. Rozdíl oproti mobilnímu domu je v tom, že freedomek není pojízdný. Freedomek je založen na precizní organizaci prostoru. Je vhodný pro mladé páry, seniory i rodiny z dětmi. Při pořízení freedomku stačí zajistit pozemek a bydlet můžete mnohem levnější, než kdybyste chtěli koupit rodinný dům, byt nebo garsonku. Instalace domu je velmi rychlá. Freedomky existují v mnoha typech i velikostech, např. 2+1, 3+1, 4+1 i kk a další. Mezi výhody freedomků patří možnost individuálně uspořádat vnitřní prostor, přičemž dům je možné kdykoli rozšířit zakoupením nového modulu. Můžete mít i terasu nebo předzahrádku. V podstatě se jedná o malý a praktický domek, který nabízí útulné, moderní a plnohodnotné bydlení.

freedomek
interiér

Bungalovy na klíč

Jednopatrové dřevostavby k celoročnímu bydlení nabízí bungalovy na klíč. Bungalovy na klíč jsou prosvětlené moderní domy, jež mohou využívat rodiny s dětmi, mladí i seniory. V bungalovech se snoubí neotřelý design i kvalitní materiály a úsporně řešené prostory. Jedná se o nízkoenergetickou stavbu, takže můžete výrazně ušetřit na vytápění a i samotné pořízení bungalovu vám přinese finanční úsporu oproti stavbě klasického domu nebo koupě bytu. Nejdříve je potřeba udělat projekt bungalovu, který bude odpovídat vašim představám, poté se smontuje a doveze na vámi určené místo. Toto vše vyjde v průměru na pouhých 1 milion Kč. Dispozice mohou být 1+kk, 2+kk, 3+kk, i 4+kk.

bungalov na klíč
interiér

Jestliže s přítelem či manželem uvažujete o novém bydlení, mobilní domy vám mohou nabídnout komfortní bydlení, aniž byste museli investovat přemrštěné částky do koupi nového bytu nebo výstavby rodinného domu. V USA je tento způsob bydlení velice oblíbený a tento trend se dostává i k nám do ČR. Jděte tedy s moderní dobou, která myslí na vaše finance a spokojený život.