Funkční termoprádlo – celou zimu v teple a suchu

Možná patříte k těm, které v zimě trpí chladem a nemohou si kvůli tomu pořádně užít lyžování a další zimní sporty, nebo jen pobyt na zasněžených horách. Možná kvůli tomu sháníte teplejší a teplejší zimní bundy a kalhoty, aniž by to mělo nějaký efekt. V tom případě je na čase zaměřit se nikoliv na svrchní vrstvu oblečení, ale na vrstvu první, která je neblíže k pokožce. Jinými slovy na funkční prádlo, které vás konečně udrží celou zimu v suchu a v teple.

Jak funguje funkční prádlo?

Funkční prádlo, které je někdy označováno jako termoprádlo nebo funkční termoprádlo má díky speciálnímu tvaru použitých vláken schopnost odvést pot a vlhkost od pokožky a udržet jí tak v suchu a v teple. Naproti tomu běžné bavlněné tričko se vlhkostí nasákne a mokré pak ulpívá na pokožce. Mokrá pokožka se ochlazuje několikanásobně rychleji než suchá, takže pokud nemáte termoprádlo, ale obyčejné bavlněné tričko, může vám být zima i v teplém oblečení.

Druhy termoprádla

Termoprádlo se dnes již vyrábí v různých modifikacích určených do rozdílných klimatických podmínek. Termoprádlo určené na léto je tenké a velice prodyšné, zimní modely jsou pak silnější nebo mají o něco vyšší vlas a nabízejí kromě odvodu vlhkosti také jistou míru zateplení.  V nabídce je termoprádlo čistě syntetické nebo s příměsí vlny, najdete i kompresní modely nebo funkční prádlo s příměsí antibakteriálních vláken proti vzniku nepříjemného zápachu.

Termotrika a termospodky

Nejvyužívanějšími kusy zimního termoprádla jsou termotrika s dlouhým rukávem a termospodky. Na lyžování se hodí tříčtvrteční termospodky, které končí nad lyžařskými botami. K dostání jsou ovšem i funkční kalhotky a podprsenky, tílka a trika s krátkým rukávem.  Dámské modely termoprádla dnes vynikají pestrými barvami a elegantními dámskými potisky, takže již není problém si třeba v restauraci po lyžování odložit bundu a mikinu a být jen v termoprádle.

Nejenom pro dospělé

Termoprádlo je ideální volbou i pro nejmenší. Děti jsou většinou hodně aktivní, stále se hýbou a potí se. Pak stačí chvilka, aby mokré dítě profouklo a nemoc je na světě. Pokud má dítě termoprádlo, nemusíte ho neustále hlídat a dokonce převlékat, protože je neustále v suchu a tudíž v teple.

Termoprádlo pro děti se vyrábí již od velikosti 80 a je v nabídce v atraktivních dětských designech, takže je děti rády nosí. Většinou je v nabídce jako souprava trika s dlouhým rukávem a dlouhých kalhot.