Elegantní, kouzelná a moderní vánoční výzdoba bytu. Jak na to?

Vánoce jsou časem splněných přání, rodinné pohody, odpočinku, dárků a samozřejmě také svítících dekorací a kouzelných ozdob. Právě vánoční výzdoba se podílí na tom, jak je toto období nádherné a výjimečné. Vytvořte si i vy tu správnou atmosféru a udělejte si kolem sebe naprosto dokonalé Vánoce. A jaké dekorace by u vás doma rozhodně v tento čas neměly chybět? Inspirujte se!

Vánoční osvětlení je základ

Vánoce jsou rovněž časem světla. Možná si to ani neuvědomujeme, ale právě světlo je jednou z největších charakteristik tohoto období. Vánoční osvětlení nalezneme prakticky na všech ulicích měst a obcí a nenajde se snad jediné místo, kam by se světýlka nedostala. Světlo je symbolem naděje, štěstí, radosti, ale třeba také světlých zítřků. Proto jsou základním kamenem vánoční výzdoby jednoznačně dekorativní světýlka. Jedná se o stěžejní prvek v čase, kdy se stmívá, večer a v noci. S jistotou můžeme říci, že se bez pořádného osvětlení jak v interiéru, tak exteriéru, prostě neobejdete.

Ilustrační foto: www.harasim.info

K dostání je nespočet nádherných světelných prvků, od klasických řetězů a girland různých délek, po svítící stromy, koule a jiné tvary nebo svítící domy, postavičky apod. Především svítící stromy jsou obrovským hitem a v interiéru vytváří naprosto luxusní atmosféru. Trendem je zdobit nejen venkovní prostory domu a kolem domu, ale více zapojit světýlkovou výzdobu také uvnitř bytu. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Girlandami si můžete ozvláštnit čelo postele, obmotat je kolem zábradlí či židlí, zavěsit do okna, na dveře, jen tak položit na okenní paraper, poličku nebo jimi zpestřit štědrovečerní tabuli. Varianty na drátku s drobnými LED světýlky poslouží jako dekorativní prvek všech aranžmá. Doplní adventní dekorace, jako jsou věnce na stůl, na dveře apod.

Velice praktické je LED osvětlení na AAA baterie, které nevyžaduje přístup k elektrické energii. Proto je lze umístit opravdu kamkoli a napájení je řešeno tužkovými baterkami umístěnými v malé krabičce. Tu schováte tak, že nemusí jít vůbec vidět.

Letošní sezóna přeje bohatým Vánocům, proto se nebojte osvětlením obklopit. Aby to však u vás doma nevypadalo jako v cirkuse, volte spíše jeden barevný tón. Tím bude celkově interiér i exteriér sladěný, bude vypadat vkusně a opravdu elegantně.

Vánoční dekorace kombinujte s citem

I v případě dalších dekorativních prvků platí, je že je důležitá jejich správná kombinace. Vše spolu musí dokonale ladit. Barvy, které k sobě sedí a odpovídající styl je zárukou fungujícího celku.

V rámci trendové vánoční výzdoby vládnou dva směry. Jeden je čistě přírodní, kdy se dává přednost dřevěným a přírodním prvkům. Přirozeně se volí zemité odstíny, ale i tradiční červená i zelená. Mnoho ozdob lze využít z přírody, jako jsou větvičky, ořechy, šišky, žaludy a jiné plody. Dřevěné dekorace samozřejmě i pořídíte, pokud nemáte přístup k těm z venčí. Vánoce v tomto, dalo by se říci venkovském stylu, působí velice příjemným a hřejivým pocitem.

Ilustrační foto: www.harasim.info

Moderní vánoční dekorace druhého směru ovládají bílé, případně transparentní a stříbrné ozdoby. Tento bílý, až ledový styl může vypadat na první pohled chladně, ale celkový dojem z interiéru je doslova zimně-pohádkový. Číší z něj elegance, jemnost, nedotknutelnost a čistota. Zamilují si jej všichni, co dávají přednost moderně a jednoduchosti. Pokud chcete sladit své bydlení takto, vybírejte bílé a stříbrné baňky, průhledné vločky se třpytkami evokující led a sníh a další zasněžené girlandy a ozdoby. Atmosféru podtrhnete osvětlením v bílém, ať už studeném nebo teplém tónu.

Ilustrační foto: www.harasim.info

Kombinace obou směru není vyloučena. Bílá barva, jak je známo, je naprosto neutrální a hodí se k čemukoliv. Proto můžete moderní bílé dekorace doplnit pár kousky dřevěných a přírodních ozdob, které dodají pocitu na hloubce a vytvoří kouzelnou a útulnou vánoční amtosféru.

RADA NA ZÁVĚR: Snažte se vytvořit dostatečně bohatou výzdobu, ale opět myslete na to, aby nebyla přeplácaná. I v tomto případě platí, že méně je někdy více. Nicméně je důležité, abyste do vánočního tvoření vložili kousek své osoby a vytvořili výzdobu, ve které se budete cítit příjemně hlavně vy. Takovou, na kterou budete rádi vzpomínat a v dalších letech se k ní případně vracet. S tím, že ji každý rok vylepšíte o nové trendové kousky.

Uložit