Sen snad všech dětí: Vlastní dětské hřiště! Jaké pořídit?

Léto, prázdniny a příznivé počasí obecně vybízí k pobytu na čerstvém vzduchu a tudíž trávení volného času v přírodě, případně na zahradě. A přiznejme si, že v dnešním světě zahlceném všemožnou elektronikou a moderní technikou je potřeba nejen nás, ale především děti odlákat od počítačů apod. V podstatě je nutnost sem tam dětem dopřát pohyb na zdravém vzduchu a rovněž vylepšit jejich fyzickou kondici. Proto pro ně postavte dětské hřiště, které navíc nabízí spoustu zábavy.  

Vytvořit originální zázemí pro pohyb přímo u domu není nic složitého. Jediným omezením je prostor, tedy zahrádka před nebo za domem. Ovšem stačí i kousíček z pozemku, abyste svým dětem mohli pořídit nějaký ten zábavný prvek, ať už je to třebas jen skluzavka, houpačka či pískoviště. Dnešní dětské hřiště na zahradu nabízí různé varianty a fantazii se meze nekladou. Na co si ale dát pozor, až jej budete pořizovat?

Co ovlivňuje bezpečnost dětského hřiště?

V případě dětského hřiště je jedním z nejdůležitějších aspektů bezpečnost. Tu ovlivňují předně materiály, ze kterých je zhotoveno, a terén, na kterém bude dětské hřiště postaveno.

Z materiálů je vyhovující masivní dřevo, spolu s odolnými lany a plastovými či kovovými prvky. Zaměřte se na spoje a dejte přednost těm hracím prvkům, jejichž spoje jsou řešeny pomocí kvalitních vrutů místo sponek nebo hřebíků. Vruty jsou mnohem pevnější a neuvolňují se. Ukotvení doporučujeme zapuštěné v zemi. Při výběru si všímejte také opracování hran, jež by měly být oblé. Nikde by neměly trčet třísky, ostré hřebíky, šroubky apod.

Povrch pod dětským hřištěm připravte z měkkých materiálů tlumících náraz při případném pádu. Zvolit lze písek, drť z kůry, dřevní štěpky, pryž a jiné. Terén v průběhu užívání hřiště udržujte v čistotě a kontrolujte, zda se zde nenachází nějaké nebezpečné předměty.

Jaké varianty dětských hřišť pořídit?

Jak už bylo zmíněno, dnes není problém sehnat takové dětské hřiště, které splní očekávání vašich dětí. Velice oblíbenou variantou jsou kombinovaná hřiště skládající se např. ze zahradního domečku, skluzavky, houpačky a případně nějaké prolézačky z lan.  Dále mohou obsahovat provazové žebříky, pískoviště, trampolínu, horolezeckou stěnu, šplhací lana nebo tyče, lavičky a další přídavné moduly. Jednotlivé prvky lze koupit zvlášť nebo v rámci již navržené sestavy.

Sestava: Dětské hřiště s houpačkou Imprest HENRY 2
Dětské hřiště s houpačkou Imprest HENRY 2
5
Dětské hřiště Imprest HUGO 3
3
Dětské hřiště Herold Variant STANDART
4
Dětské hřiště Herold Afrika 150 S
2
Dětské hřiště Herold Variant 150 D

 Zvládnete montáž dětského hřiště sami?

Ano, zvládnete. Jsou dodávána v předmontovaném stavu a díky přiloženému návodu si určitě poradíte. Chce to samozřejmě nějakou tu dávku zručnosti. Ve finále to může být i zábava a společný čas, který strávíte s rodinou. Rozzářené oči vašich děti za tu hodinu až čtyři (v závislosti na náročnosti sestavy) jistě za to stojí.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit