Dopřejte svým vlasům a nohám letní kúru

Léto je v plném proudu a před námi je snad ještě hodně teplých dnů. Do ulic vyrážíme jen stroze oděné, aby nám nebylo horko. Jelikož se tolik odhalujeme, měly bychom o to více pečovat o celé naše tělo, aby působilo zdravě a hebce. A výjimku netvoří ani naše nožky nebo vlasy, na které se zaměříme v dnešním článku, protože je možná nejvíce opomíjíme. Poradíme vám, jakou letní kůru můžete dopřát svým vlasům a jak ošetřit vaše chodidla do letních botiček.

Letní kúra pro ukázkové nožky

V létě chodíme obvykle v sandálcích a žabkách, takže naše nohy docela dost ukazujeme. Pokud jsou suché, máme zatvrdlé paty a neupravené nehty, není to zrovna líbivý pohled. V tom případě můžete nosit sice elegantní balerínky, pohodlné tenisky nebo krásné lodičky, abyste své nohy schovaly, ale na léto třeba k vodě nebo na párty k bazénu v horkých dnech to rozhodně není ideální obuv. Přinejmenším se vám budou vaše nohy pěkně potit a vy se nebudete cítit zrovna v pohodě.

Zbavte se hroší kůže

Jestliže chcete mít hezky vypadající chodidla, je potřeba se zbavit zatvrdlé kůže, zejména na patách. Kvalitní pedikúru zvládnete i vy sama doma, aniž byste musela do kosmetického salónu. Udělejte si si čas navečer a připravte si lázeň.

  1. Do nějaké velké mísy nebo lavoru si dejte teplejší vodu, přidejte tam půl šálku mléka, koupelnovou sůl a heřmánek. Ponořte do této vody své nožky asi na 15 minut, aby vám kůže změkla.
  2. Na hrubší kůži použijte pemzu, kterou zakoupíte v obchodě a kůži pomocí ní odstraňte.
  3. Dále si udělejte domácí peeling. Smíchejte olej (olivový nebo slunečnicový) s cukrem a medem. Krouživými pohyby pak nohy obruste.
  4. Následně nohy opláchněte, osušte a namažte silnější vrstvou hydratačního krému. Doporučujeme vám ještě vklouznout do bavlněných ponožek.

Nezapomeňte na nehty

I nehtíky na nohou vyžadují určitou péči. Stačí je jen zastřihnout a případně zpilníkovat do hladka. Vyberte nějaký pěkný lak na nehty – tuto sezónu frčí neonové barvy a nehty si nalakujte.

Letní kúra pro zdravé vlasy

Vlasy jsou v létě o to více namáhány, než-li v jiném ročním období. Panuje počasí, které vlasy vysušuje, zároveň se více mastí, protože se potíme a pokud se koupeme v bazénech, kde se používá bazénová chemie, pak ani takový chlór vlasům moc neprospívá. Používejte na vaše vlásky kvalitní kosmetiku, ideálně s UV filtrem a dopřejte jim čas od času výživnou masku. Přírodní a kvalitní je např. vlasová kosmetika od naturo.sk, která šetrně pečuje o vaše vlasy.

Domácí masky

Pokud si chcete udělat nějakou masku doma, pak pro vás máme tip na dvě domácí masky pro krásné vlasy.

Olivová maska pro suché vlasy

Nahřejte olivový olej, nesmí však být horký a důkladně jej vmasírujte do vlasů i na pokožku hlavy. Vezměte si potravinářskou fólii nebo igelitový sáček a obalte si jím vlasy. Překryjte ještě ručníkem a nechte alespoň 30 minut působit. Poté vlasy umyjte šampónem. Tato maska je zvláště vhodná na roztřepené konečky.

Jogurtová maska na vlasy

Smíchejte 3 lžíce bílého jogurtu, 1 lžíci olivového oleje, pár kapek citrónové šťávy a 1 žloutek. Směs dobře promíchejte a naneste na vlasy. Nechejte působit asi 20 minut stejně tak pod igelitem či potravinářskou fólii a překryjte ručníkem. Masku je také potřeba umýt.

Barvení vlasů v létě

Vlivem slunečního záření a častým koupáním v létě se mohou barvené vlasy mnohem rychleji vymývat. Pokud si i vy barvíte vlasy, doporučujeme vám pořídit kvalitní barvy na vlasy a ne levné přelivy. Barvy vybírejte spíše světlejších odstínů, neboť budete mít pocit, že vám „blednou“ pomaleji. Vlasy si chraňte trendovým kloboukem, které toto léto letí nebo šátkem. Používejte kosmetiku s UV filtrem a vitamíny. Omezte fénování, žehlení apod.