Doplňky stravy jako prevence nemocí nebo jen trik?

Cítíte se unavená? Máte málo energie? Vypadávají vám vlasy a lámou se vám nehty? Celkově máte oslabenou imunitu nebo vás trápí nějaké zdravotní problémy? Toto jsou jen některé příznaky, které sebou zimní období přináší. Zejména tehdy můžete z různých médií často slýchat, jak je dobré užívat doplňky stravy, které působí jako prevence proti nemocem. Je to však jen tah obchodníků, kteří chtějí zvýšit zisky nebo jsou potravinové doplňky opravdu tak účinné?

V zimě jsme oslabení

Zejména v sychravém počasí je naše tělo oslabeno a chybí mu různé vitamíny, neboť je organismus právě v zimě mnohem více zatěžován, než-li jindy. Za to může i nedostatek slunečních paprsků. Tma nemá zrovna příznivý vliv na psychiku a chybí nám více světla. Taktéž častěji jíme, méně se hýbeme a tělo si ukládá tuky. Strava některých z nás není zrovna pestrá, jako třeba v létě, kdy máme na svých zahrádkách ovoce a zeleninu. I když máme možnost si ovoce a zeleninu během celého roku kupovat.

Doplňky stravy ano a nejlépe přírodní

Nejsnadnější řešení, jak dodat tělu, co mu schází, představují doplňky stravy, ideálně pak přírodní doplňky stravy. Působí zejména jako prevence. Tělo rovněž potřebuje vitamíny. Odborníci se shodují na tom, že ty jsou nejlepší přírodní ve stravě. Jenže právě v zimním období to pro někoho může být málo a někteří lidé mohou být na nějaké potraviny obsahující vitamíny alergičtí. Proto jsou přírodní doplňky stravy pro tělo blahodárné. Dodají tělu prospěšné látky, posílí imunitu nebo přispívají k léčbě problematických funkcí těla.

Co užívat, pokud máte problémy?

Níže máte pár tipů, jaké přírodní doplňky zakoupit, pokud vás trápí nějaké problémy.

Na posílení imunity – Mladý ječmen z Nového Zélandu Bio Lifefood. Jedná se o instantní zelený nápoj. Je bohatý na minerály, vitamíny, enzymy a je zdrojem životadárného chlorofylu a vlákniny. Má vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C a B, hořčík, draslík, železo, kalcium, měď, mangan, zinek a fosfor.

Proti únavě – Guarana Bio prášek. Guarana je dřevina, která pochází z Jižní Ameriky, konkrétně povodí Amazonky. Obsahuje energetické látky guaranin, kofein, theobromit, theofylin, baranin, tanin, vitamíny skupiny B a vitamin C. Díky těmto složkám nebudete fyzicky ani psychicky unavená. Taktéž podporuje proces redukce nadváhy.

Na krásu – Colafit. Jedná se o čistý krystalický kolagen. Ten je dobrý nejen na klouby, ale dodá tělu potřebný kolagen, který vyživuje a omlazuje pleť, taky vlasy a nehty.

Na srdce a cévy – Pupalka dvouletá. Tyto tobolky obsahují esenciální nenasycené mastné kyseliny. Náš organismus je potřebuje. Pupalka chrání srdce a cévy. Působí jako prevence proti vysokému či nízkému krevnímu tlaku a udržuje správnou hladinu cholesterolu.

Na hubnutí – Acai Slim. Acai jsou tmavě fialové bobule, které pochází z Amazonie. Jsou bohaté na různé vitamíny, nenasycené mastné kyseliny, bílkovinu, vlákninu a další látky. Bobule pomáhají spalovat tuky, zrychlují metabolismus, což vede k celkové redukci váhy.

Zdroj fotografií: ekoworld.cz