Co připravit prvňáčkovi do školy?

Je sice teprve začátek srpna, ale pokud se vaše dítko chystá poprvé do školy, měli byste se začít pomalu připravovat. Nákupy vybavení pro prvňáčka patří mezi ty radostné chvilky. Každý chlapeček i holčička se těší na svou první aktovku, penál a další pomůcky do školy. Proto je už potřeba pouvažovat, co je nutné do školy pořídit. Některé školy sice poskytují seznam potřeb pro prvňáčky, jiné zase ne, proto jsme pro vás připravili článek o tom, bez čeho se váš prvňáček neobejde.

Aktovka a batoh

Aktovka…to snad napadne každého! Je to první věc, kterou si každý spojí se školní výbavou. Školní aktovky nebo batohy kupujeme nejdřív a jsou zásadní výbavou pro každého malého školáka. Možná, že již vašemu dítěti stojí aktovka připravena u postele, pokud ji však ještě nemá, my bychom vám rádi sdělili pár cenných rad, co by měla aktovka nebo batoh splňovat. V obchodech už určitě nyní můžete očekávat obrovský výběr, o to bude těžší zakoupit tu správnou aktovku. Určitě vezměte svou ratolest sebou nebo jej posaďte vedle vás k počítači, jestliže nakupujete přes internet, protože aktovka nebo batoh musí odpovídat jeho přáním a potřebám. Školní batohy nebo aktovky musí splňovat následující:

  • dostatek prostoru pro veškeré školní potřeby
  • anatomicky tvarovaná záda, široké polstrované a nastavitelné popruhy, pevné dno
  • reflexní a bezpečnostní prvky
  • hmotnost do max 1,2 kg.

Penál

Mezi další školní potřeby patří penál. I ten by měl splňovat určitá kritéria. Každopádně se musí líbit vašemu prvňáčkovi. Pořídit je možné klasický penál, doplněný o odklápěcí část pro pastelky, několika patrový např. dvou nebo i více či školní pouzdro, které však není pro prvňáčka zcela vhodné. Ten totiž potřebuje, aby měl v penálu dostatek místa a aby byl penál přehledný. Penál samozřejmě musíte vybavit psacími potřebami. Takže nakupte pastelky, tužky, pero, ořezávátko, gumu, pravítko, nůžky s kulatou špičkou. Nákup pera je možné odložit, děti budou stejně nejdřív psát pouze tužkou. Ve škole vám pak třeba doporučí, jaký typ pera zakoupit.

Další potřeby

Nakoupit musíte rovněž výtvarné potřeby na výtvarnou výchovu. Jedná se o tempery, vodové barvy, voskovky, plastelínu, křídy na kreslení, lepidlo, kelímek na vodu, štětce, desku nebo nějakou podložku na modelování a také zástěru, aby si vaše dítě při tvorbě svých uměleckých děl nepošpinilo oblečení. Sešity pravděpodobně dostane váš prvňáček ze školy, ale pořiďte mu na něj obaly, velikosti A4 ,A5 a také obal na notýsek. Dále zajistěte přezůvky, pytel na tělocvik, včetně cvičícího úboru. Prvňáčkům také nesmí chybět deska na čísla a písmena, kam se do nich skládají slova. Ještě nezapomeňte na ručník.

Zdroj fotografie: www.detskyeshop.cz