Své mazlíčky fotografujeme častěji než své partnery

13.července 2012 byl v Amsterdamu proveden průzkum, který se týkal zvířecích mazlíčků v rodinách. Ten prokázal, že 88 % Čechů vlastnící zvířátko považuje své mazlíčky za součást své nejbližší rodiny a ty fotografuje mnohem častěji než svého partnera či partnerku. Máme i vy doma domácího mazlíčka – pejska nebo třeba kočičku, které berete jako svou rodinu? Přečtěte si tedy více informací o tomto zajímavém průzkumu.

Jak dopadl průzkum?

Na prvním místě se sice umístilo fotografování nejbližší rodiny a to s výsledkem 67 procent, na druhém místě s 51 procenty se však dostalo právě fotografování domácích mazlíčků a odsunulo tak partnery až na místo třetí. Pouze 30 procent dotázaných označilo za svůj nejčastěji fotografovaný objekt svého partnera. Mazlíčci jsou oceněni rovněž jako plnohodnotní společníci, celkem 40 procent dotázaných tráví svůj volný čas právě se zvířátkem, než-li svými rodiči (26 procent) a sourozenci, které označilo pouze 14 procent dotázaných. Mezi nejoblíbenější společníky však patří na prvém místě partneři (73 procent) a děti s 53 procenty.

Údaje vyplývají z evropského průzkumu, který byl proveden ve 12 zemích společností Nikon. Ta se rozhodla provést průzkum při příležitosti zavedení na trh nové jednooké digitální zrcadlovky pro začátečníky Nikon D3200.

Češi své mazlíčky rádi ukazují

Bylo rovněž prokázáno, že Češi své mazlíčky rádi předvádějí a ukládají si fotografie svých domácích společníků nejčastěji do mobilních zařízení (57 procent). 50 procent dotázaných použilo fotku svého mazlíčka jako pozadí obrazovky svého počítače a 41 procent zveřejnilo fotografie v sociálních sítích. Dokonce 8 procent dotázaných vytvořilo na sociální síti pro svého mazlíčka vlastní profil. Čeští majitelé nejčastěji v Evropě umísťují fotku svého pejska, kočičky apod. na svůj pracovní stůl.

Češi jako milovníci psů

Výzkum rovněž zjistil skutečnost, že 65 procent dotázaných Čechů vlastní psa a 41 procent kočku. Takže jste vyloženě národ pejskařů. Na dalších místech se umístily rybičky s počtem 26 procent, králíci (14 procent) a 11 procent dotázaných označilo za domácího mazlíčka drůbež.

O výzkumu

Výzkum se uskutečnil v květnu 2012 společností Opinium Research. Zúčastnilo se jej 6100 majitelů domácích zvířat z 12 evropských zemí a to Belgie, České republiky, Polska, Slovenska, Itálie, Francie, Spojeného království, Nizozemí, Německa, Rakouska, Rumunska a Srbska.

Zdroj informací a fotografie: www.europe-nikon.com