Chystáte „luxusní“ výlet do Prahy? Máme pro vás pár tipů

Kde se „opláchnout“?

Vodní radovánky v Praze, to nejsou jen Čestlice. Pokud cestujete s dětmi a nelpíte tak na nabídce masáží a lázeňských procedur, ale jde vám o to, někde se osvěžit, může vám dostatečně posloužit Aquapark Šutka v Kobylisích. Pokud jste vaším startovacím bodem jihozápadní část města, můžete navštívit aquapark na Barrandově.

Kam za památkami mimo Prahu?

Ano, Praha sama o sobě nabízí bezpočet kulturního vyžití a památek, které by vydaly na 10 fotofilmů. Pokud byste se však podívali rádi i do okolí hlavního města, nabízí se návštěva hradu Karlštejn (cca 30 minut jízdy autem či cca 40 minut vlakem), památníku v Lidicích (cca 30 minut autem). Do hodinky jízdy autem se pak nabízí také Koněpruské jeskyně, Mělník či Dobříš.

Jak se pohodlně přepravovat po Praze?

V Praze pro vás bude nejpohodlnější přepravovat se městkou hromadnou dopravou, tam kde to půjde pak metrem. Při využívání služeb Dopravního podniku hlavního města Prahy si dejte pozor na SMS jízdenky. Ty je nutné kupovat s předstihem cca 5 minut, za tak dlouho od zaplacení vám totiž přijde potvrzovací SMS. Past na černé pasažéry se nejednou stala pastí na nepozorné turisty (ti si SMS jízdenku koupili těsně před vstupem do metra, a pokud na ně pod eskalátory čekal revizor, neměli žádný jízdní doklad).

Jak a kde se ubytovat?

Praha nabízí bezpočet levných hotelů, pokud si však chcete naše hlavní město vychutnat se vším všudy, neměli byste na ubytování šetřit a zvolit některé z hotelů v historickém centru Prahy. Asi se všichni shodneme na tom, že je lepší, když se z hotelového pokoje díváme na Pražský hrad, Karlův most či část kolem Staroměstského náměstí, než na paneláky někde na Chodově.

Možná mi dáte za pravdu i v tom, že nejlepší lokalitou k ubytování je okolí Malé Strany, kde máte na dosah ruky nejen již zmíněný Pražský hrad, ale také Petřín, Kampu či Zahradu Černínského paláce.

Pokud se mnou souhlasíte, tak přidávám i jeden typ na stylové ubytování – Appia Hotel Residences. Čtyřhvězdičkový moderní a stylový hotel, který je jakýmsi středobodem mezi výše uvedenými památkami (Pražský hrad, Kampa, Petřín).