Ananasová a ketonová dieta – netradiční, ale účinné

ID-10033455-172x172Nejrůznější diety představují nejčastější témata, o kterých ženy, bez ohledu na věk, neustále hovoří. Zkoušejí vše možné i nemožné za účelem zhubnout přebytečné kilogramy a dostat se na vysněnou váhu. Často je to neúspěšný boj, protože není dieta jako dieta a ne každá vám prostě bude sedět. Některé z vás pomůže krabičková, jiným Dukanová a další se rozhodnout prostě jen pro snížení příjmu potravy. Dámy, a už jste vyzkoušely ananasovou nebo ketovou dietu? Poradíme vám, jak na ně!

Ketonová dieta

Ketonová dieta se v současné době řadí k těm populárnějším. Můžete ji znát také pod pojmem ketogenní, proteinová dieta nebo ketová dieta. Tato dieta je založena na konzumaci bílkovin a tuků za současného omezení konzumace sacharidů. Mezi bílkoviny se řadí kupříkladu maso, ryby, vejce, mléčné výrobky a tofu. Do sacharidů pak těstoviny, rýže, pečivo, vločky, mouka nebo obiloviny. Když budete tělu dodávat pouze bílkoviny a tuky, s tím, že omezíte příjem sacharidů, dostává se tělo do stavu tzv. ketózy. Při té si nebere energii ze sacharidů, nýbrž z tukové tkáně. A právě díky tomuto hubnete rychleji. Podmínkou je, že denně nesmí tělo přijmout více než 40g sacharidů. Jinak totiž tato dieta nefunguje, protože tělo je v normálním režimu.

Pokud chcete zhubnout za pomoci této diety, pak můžete konzumovat zmíněné bílkoviny. Dále také proteinové nápoje, zeleninu a některé ovoce – avokádo a citron, ořechy, semínka, panenské oleje. Ze sladkého je povolena min. 60 % čokoláda, kterou si jednou za čas můžete dát. Zapomeňte na mouku a výrobky z ní, a to i včetně celozrnných, pak obiloviny – pohanka, rýže, jáhly, sladkou zeleninu – mrkev, kukuřice, hrášek, ovoce, brambory, některé luštěniny, sladkosti, kávu a alkohol.

U ketonové diety je výhodou to, že množství jídla není nijak omezeno. Můžete jíst povolené potraviny v takové míře, ať jste dostatečná najedená. Tato dieta však není výživově plnohodnotná.

Ananasová dieta

Netradiční metodu, jak shodit nějaké to kilo, představuje ananasová dieta. V rámci ananasové diety je možné konzumovat pouze syrový ananas, dokonce si jej můžete lehce posypat cukrem. Nic jiného ale jíst nesmíte. Takže, co se týče jídelníčku, přípravu s pokrmy si lámat nemusíte. K pití se pak doporučuje pouze čistá neperlivá voda anebo ananasový fresh, tentokráte ale bez cukru. Jedná se o způsob, jak rychle zhubnout, ale může se držet nejvýš dva až tři týdny. A asi byste to déle ani nevydržela. Jen málo kdo vydrží 7 dní jíst pouze jeden druh jídla. Jestliže se chcete na nějakou akci zbavit pár kil, pak ji zkuste držet aspoň 3 dny.

Ananasová dieta je výhodná v tom, že se dostaví velmi rychlý úbytek hmotnosti již za velmi krátkou dobu. Toto ovoce je sladké a velmi energetické, takže vám při ní nehrozí žádný kolaps nebo zdravotní kombinace. Sám o sobě je ananas bohatý na šťávu, takže organismus zásobí vodou. Nevýhodou je to, že je to dieta jednostranná a nezdravá. Kromě tuků tělo přichází i o svalovou hmotu.

Ketogenní i ananasová dieta není považována z dlouhodobého hlediska za zdravý způsob stravování. Není ale pochyb o tom, že jsou v jistém ohledu účinné. Pakliže se toho chcete o zmíněných dietách, případně jiných, dozvědět více, najdete další informace zde.

Zdroj ilustračních fotografií: fajnhubnuti.cz