7 tipů, čím si ozdobit nehty

13565Popularita umělých nehtů vzhledem k pestré škále vzhledů a originalitě roste čím dále více. Dá se tvrdit, že je to současný trend, který dostal již ne jednu ženu. Mnohé z nás si chodí upravovat nehty k profesionálním nehtařům nebo si je doma tvoří samy. Není se čemu divit. Pro ty z vás, co chtějí mít krásné nehty, jsou umělé nehty jednat praktické, ale také pohodlné, nehledě na to, že vypadají dokonale. Navíc mohou vypadat zcela přirozeně, často ani nejde poznat, že nehty nejsou přírodní. Jestliže i vy sama máte čas od času chuť si dlouhé a pevné nehty nejen vytvořit, ale i patřičně ozdobit, máme pro vás hned 7 tipů, čím byste se měla vybavit.

Zdobící laky

Jistě víte, že se prodávají speciální zdobící laky, které disponují tenkým štětečkem pro čisté, rovné a hladké linie. Díky němu můžete na nehty doslova malovat, záleží na vaší fantazii a zručnosti, co budete schopna lakem namalovat. Jestliže se toho bojíte, není čeho. Zdobení nehtů pomocí zdobících laků zvládnete i vy. Hezky totiž vypadají i „obyčejné“ čárky, vlnky, které není vůbec složité vytvořit. Pokud vám lak dojde, nebo vyschne, klidně si ponechejte štěteček, který můžete namáčet do všech možných laků a dělat si na nehtech vzory jakýchkoli barev a odstínů.

zdobící lak
lak na zdobení
ukázka nehtů dozdobené tímto lakem
ukázka nehtů dozdobené zdobícím lakem

Samolepky a vodolepky

Samolepky a vodolepky představuj rychlý způsob, jak získat atraktivní nehty. Jedná se o již hotové obrázky v mnoha variacích, velikostech a barvách, které se jen nalepí na nehet. Stačí pouze přelakovat nebo použít UV gel a paráda je na světě. Lepší jsou motivy menší, respektivě co nejmenší, protože vám obrázek k nehtu přilne lépe, než-li takový, který bude přes celý nehet.

vodolepky
vodolepky
ukázka nehtů dozdobené samolepkami se vzorem motýlků
ukázka nehtů dozdobené samolepkami se vzorem motýlků, květinek a koleček

FIMO

Hitem v oblasti dekorace nehtů je gumová hmota, tzv. FIMO tyčinky. Pakliže chcete mít opravdu originální a netradiční nehty, využijte Fimo na zdobení nehtů. Množství vzorů je totiž téměř nekonečné, proto nabízí opravdu velký prostor pro kreativní manikúru. Oblíbené jsou kupříkladu vzory květin a ovoce. Tyčinky FIMO lze pořídit již hotové, existuje i možnost pro vytvoření vlastních vzorů. Pakliže chcete sáhnout po vzorech, které můžete zakoupit, stačí jen z tyčinky ukrojit tenké plátky, asi 1mm, které jsou pro zdobení nehtů ideální. Jestliže vám dělá problém samotné krájení, k dostání jsou i FIMO plátky.

FIMO - ovoce maracuja
FIMO – ovoce maracuja
ukázka nehtů zdobených FIMO plátky
ukázka nehtů zdobených FIMO plátky

Sušené květiny či 3D květiny

Velice populárním vzorech jsou květinky. Úžasně vypadají sušené květiny, které můžete zakoupit v podobě připravené k nalepení. Samozřejmostí je výběr z mnoha barev. Podobně jsou na tom i 3D květiny. Které však vypadají prostorověji. Aplikace květinek je snadná a efektivní. Stačí jen položit na nehet a zatvrdit modelovací hmotou nebo průhledným lakem. Těmito květinkami si nehty oživíte. Můžete jim případně dokreslit lístečky apod. Záleží na vaší fantazii.

oranžové sušené květiny
oranžové sušené květiny
ukázka nehtů zdobených červenými sušenými květinami
ukázka nehtů zdobených červenými sušenými květinami

Drahokamy a kamínky

Jestliže chcete svým nehtům dodat třpytivý a luxusní vzhled, použijte kamínky a drahokamy na nehty. Výhodou je rozmanitost kamínků. Můžete zvolit malé, velké, hvězdičky, měsíčky, trojhránky, obdélníčky, slzičky či jiné vzory a samozřejmě různé barvy. Hodí se k ozdobení malování. Fixují se gelem nebo průhledným lakem.

paleta s kamínky
paleta s kamínky
ukázka nehtů, na které byly použity k doladění celkového efektu kamínky
ukázka nehtů, na které byly použity k doladění celkového efektu kamínky

Drcené mušle, brokát a třpytky

Drcené mušle, brokát či třpytky nejsou typickým zdobením, jako v předchozích případech. Jedná se o jemný prášek či glitry, které je možné aplikovat do laku nebo uv gelu, čímž se lak a gel zatraktivní a získá zcela nový vzhled. V případě mušlí, které nejsou práškem, je můžete použít tak, že se přichytí na nehty na podkladový lak/gel. Následně drcené mušle zafixujete. Díky drceným mušlím budou nehty vypadat plastičtěji a získají prostorovější formu.

třpytivý prach
třpytivý prach
ukázka nehtů zdobených laky s přidáním třpytek
ukázka nehtů zdobených laky s přidáním třpytek

Razítka

Zdobení pomocí razítek je další jednoduchou možností, jak si nehty ozvláštnit. Pomocí stěrky, razítka, vhodného laku a destičky můžete vytvořit krásně nazdobené nehty. Zabere vám to jen pár minut a konečný efekt je úžasný. Výhodou je rovněž obrovské množství razítek, nebo-li obrázků, vzorů a motivů.

razítka
razítka
ukázka nehtů zdobených razítkem - zvířecí vzor
ukázka nehtů zdobených razítkem – zvířecí vzor

Závěr:

Všechny tipy na zdobení nehtů nejsou nikterak finančně náročné. Kupříkladu samolepky pořídíte již od 20 Kč. Vše, co jsme zde zmínili lze aplikovat na umělé i zcela přírodní nehty. Jestliže nenosíte nehty gelové, akrylové či jinak umělé a chcete, aby vaše nehtíky byly pevné a krásné, musíte o ně patřičně pečovat. O péči jsme již psali, ale teď v zimě na to musíte jít jinak. A jak? Dozvíte se v tomto článku.