Ženy a kouření

V dnešní době již rozhodně není v módě kouření, jak tomu bylo třeba v minulosti. Pro ženy třeba bylo kouření populární již po roce 1920. Naopak je dnes kouření celosvětovým problémem. Sice se stále toleruje a je považováno spíše za zlozvyk, ale mezi námi je stále ještě mnoho kuřáků a kuřaček, pro které je kouření denním chlebem, pro další však přítěží, které se neumí zbavit. Kouření cigaret je již zakázáno na veřejných místech a to je jen a jen dobře. Proto se také stále více prosazuje trend elektronické cigarety, která se považuje za zdravější způsob kouření a nikterak neohrožuje ani okolí.

Když žena kouří…

Není pochyb o tom, že kouření má nezanedbatelný vliv na zdraví člověka. To už bylo prokázáno mnoha studii. U žen má kouření klasických cigaret za následek zažloutlé prsty, nehty i zuby, které se více kazí, pleť je unavená a vrásčitá a kromě toho všeho není vůbec příjemný zapáchající dech. To jsou však pouze estetické nedostatky. Za ty závaznější se považují nemoci srdce a cév, nemoci dýchacích cest, rakovina plic, hrtanu, jazyka, prsu a další, potíže s otěhotněním, častější potraty i postižení dětí. Kouření totiž ovlivňuje organismus nejen samotné ženy, ale i plodu a dětí. Takové následky však nezpůsobuje e cigareta, která představuje alternativní řešení pro zdravější kouření. Nelze však považovat jakékoli kouření za zcela zdravé, ideální je nekouřit vůbec a to nemůže nikdo zpochybnit.

Je řešením elektronická cigareta?

Pokud jste silnou kuřačkou, lepším řešením je pro vás určitě elektronická cigareta. Samozřejmě by bylo ideální, kdybyste přestala kouřit a závislosti se zbavila. Avšak jestliže se vám stále nedaří a neumíte odolat, e-cigareta vám poskytne uspokojení a potlačuje i absitenční příznaky. Může být způsobem, jak se zbavíte zlozvyku kouření klasických cigaret nebo je alespoň omezíte. Neobsahuje tabák, dehet, oxid uhelnatý a další karcinogenní látky. E cigarety jsou i levnější a finanční stránka je také důležitá. A ženy jistě ocení obrovský výběr náplní, kterým se říká e-liquid. Můžete si tak zakoupit příchuť vanilka, čokoláda, jahoda, ananas, kokos, máta a mnoho dalších.

Kouření není hezké a u žen už zejména. Jenže závislost je mnohdy silnější, než to, co si myslí okolí. Proto pokud jste kuřačka, myslete na své zdraví a přejděte alespoň na elektronickou cigaretu. Možná se odnaučíte kouřit úplně a to bylo skvělé.