Nepříjemná osteoporóza! Jak na prevenci?

Ženy v nejlepších letech mají oproti mladším ročníkům určitě nejednu výhodu, ač si to možná ne všechny uvědomují. Ale jsou snad získané životní zkušenosti a moudrost málo? Nebo nadhled, s jakým se opravdová dáma umí vypořádat i se situací ne zrovna pozitivní? Střední věk nám navíc přináší možnost věnovat se naplno svým koníčkům, které jsme dlouhé roky odkládaly. Prostě máme šanci udělat si konečně čas na sebe. K tomu, abychom se mohly ponořit do svých zálib, začít cestovat nebo kondičně sportovat, potřebujeme být v dobré zdravotní formě.

Strašákem posledních let se však stala osteoporóza. Jedná se o kloubní onemocnění, při kterém dochází k úbytku kostní hmoty. Nepříjemné onemocnění, které postihuje stále větší počet žen, lze přitom úspěšně léčit a vlastním zodpovědným přístupem i výrazně zmírnit obtíže s ním spojené. Vzhledem k tomu, že osteoporóza je daná i genetickými dispozicemi, vyplatí se zeptat v ženské rodinné linii, jak je na tom naše matka, babičky a tety.

Ale nemůžeme vše svést na dědičnost. Špatný životní styl, nezdravý jídelníček v kombinaci s nedostatkem pohybu udělají s naší kondicí své. Pokud však rodinná zátěž existuje, vyplatí se navštívit lékaře zavčas. Osteoporózu lze samozřejmě řešit za podpory léků. Ty z vás, které by
nechtěly rovnou začít užívat medikamenty, mohou požádat o pomoc homeopata. Homeopat umí poskytnout cenné rady a posoudí váš  zdravotní problém z celkového hlediska.

Nestačí se ale spoléhat na to, že problém s osteoporózou za nás vyřeší doktor a jím předepsané léky. Nemůžete čekat, že pravidelné návštěvy homeopata zaženou osteoporózu na ústup. Nejvíce vy sama musíte chtít změnit svůj dosavadní přístup a začít se podílet na zlepšení svého zdraví. Především aktivní pohyb a s ním nutně spojená zdravotnická obuv jsou tím, co můžete pro sebe udělat hned teď. Uvidíte, že nový životní styl prospěje vašemu tělu i duši.