Zázrak jménem aloe vera

Léčivé a hojivé účinky doslova zázračné rostliny aloe vera využívají lidé po tisíciletí. Její přesný původ je záhadou i pro botaniky, pochází však odněkud z Afriky, takže ji velmi dobře znali ve starověku například Egypťané – není tedy pochyb, že přípravky z aloe si dopřávala při péči o svůj zevnějšek a zdraví třeba Kleopatra.

Dnes se tato zázračná rostlina využívá v kosmetice i v lékařství. Obsahuje přírodní antioxidanty, stejně jako hojivé látky. Je bohatá na rostlinné enzymy, pryskyřice, ale také vitaminy A, B12, C a E či minerální látky. Obsahuje množství polysacharidů a fytosterolů, dále kyselinu kumarinovou, šťavelan vápenatý i antrachinony. Jsou to pro vás většinou neznámé pojmy? Nevadí, stačí jen vědět, že pokud budete aloe aplikovat zvnějšku, pak vám může pomoci například se spáleninami nebo jinými poraněními kůže, a když se rozhodnete užívat ji zevně, antioxidační látky vám pomohou s celkovým pročištěním organismu.

Aloe vera však nemusíte využívat pouze jako přírodní lék. Kromě všech možných účinků na zdraví je také skvělá jako doplněk při každodenní péči o tělo a pleť. Je vhodná pro citlivější typy pleti, blahodárně působí na vysušenou pokožku i vlasy a jako bonus ještě vyživuje a projasňuje. Především ženy ji znají jako osvědčenou příměs rozličných kosmetických produktů. A když už aloe vera nazýváme přírodním zázrakem, nesmíme zapomenout, že pozitivně působí také na civilizační choroby, jako jsou cévní onemocnění nebo cukrovka.

Říkáte si teď, proč jí nepijeme, nejíme a nekoupeme se v ní každý den, když jde o takový mocný přírodní elixír zdraví a krásy? Jednoduše pro to, že všechny zázračné věci potřebují být užívány s mírou a rozvahou.

Mnoholetým a zkušeným odborníkem na aloe vera je společnost LR Health & Beauty, která nabízí jak potravinové doplňky, tak širokou škálu kosmetiky. K oblíbeným přípravkům blahodárně působícím na očistu organismu a pohybový aparát zároveň patří Aloe Vera Drinking Gely z řady LIFETAKT.

V péči o zevnějšek nabízí LR řadu Aloe Via, v níž najdete produkty od hydratačních šamponů a krémů na tělo i pleť, které oceníte v nadcházejících mrazech, přes šetrnou a osvěžující zubní pastu, až po hydratační balzám na rty, nezbytného pomocníka v zimních měsících.

Aloe vera navíc obohacujeme o další přírodní látky, například šampóny z této řady obsahují výtažky z bambusu. „Bambus je cenný pro vysoký obsah antioxidantů, aminokyselin, enzymů, vitaminů a minerálů. Vlasy posiluje a hydratuje, aniž by je zatěžoval. Obnovuje přirozenou schopnost vlasů odolávat běžným nepříznivým vlivům okolního prostředí,“ vysvětluje MUDr. Tomáš Kampe, primář dermatologie a odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty, s tím, že výtažek z bambusu ve spojení s výtažky aloe vera představuje další účinnou složku, která odstraňuje šupiny, odumřelé buňky kůže a podporuje růst vlasů.

Zkrátka chcete-li dělat něco dobrého pro své zdraví a krásu, sáhněte po přípravcích obsahujících aloe vera. Více informací na https://www.lr-czech.com.

Text vznikl ve spolupráci s MUDr. Tomášem Kampe, primářem dermatologie a odborným konzultantem společnosti LR Health & Beauty