Zasaďte na svou zahrádku netradiční kapradiny

Nedovedete si představit svůj volný čas bez práce na zahrádce a v zimním období ve skleníku? Pěstujete rádi netradiční rostliny? Rádi byste svou zahrádku ozváštnili nějakou zájímavou rostlinou? Momentálně zbývá už jen pár teplejších dnů, kdy by bylo možné na vaší zahrádce ještě zapracovat a udělat ji krásnou. A my vám dáme tip, kam zavítat pro originální rostliny, které dodají vaší zahrádce jedinečnou atmosféru.

Kam pro netradiční rostliny?

Zahradnictví Rosteto nabízí široký sortiment zimovzdorných stálezelených bambusů rodů Phyllostachys, Fargesia, Sasa či Pleioblastus a dalších. V nabídce naleznete také více než sto druhů a kultivarů zimovzdorných okrasných trav. Katalog jednotlivých druhů rostlin i s bližšími informacemi naleznete na této webové adrese: http://www.bambusy.cz/. V katalogu naleznete také nabídku plotových polí, altánů a pergol. Posezení v pergole v letních slunných dnech nabízí ideální příležitost k odpočinku po náročném pracovním dnu. Díky dostatečně velké vlastnosti můžete pozvat k posezení také Vaše sousedy či známé.

Co jsou kapradiny?

Kapradiny patří mezi rostliny, které jsou oblíbené po celé planetě. Odborníci je řadí mimo jiné také mezi byliny. Existují však také stromovité druhy kapradin. V encyklopediích se dočteme, že kapradiny se rozmnožují pomocí výtrusů, které jsou uloženy na spodní straně listů kapradin. Mezi nejčastější druh kapradin lze jmenovat například Asplenium antiquum, Dicksonia antactica nebo Sleziník červený.

kapradina šupinatá
kapradina šupinatá
sleziník červený
kapradina Sieboldova
kapradina laločnatá

Například kapradina laločnatá se vyskytuje zejména v hornatých oblastech. U nás ji můžeme najít například na Šumavě či ve Slezsku. Pěstovat ji lze i jako okrasnou zahradní rostlinu. Kapradiny vytvoří jedinečnou atmosféru u nejrůznějších zahradních skalek či fontán. Daří se jim dobře všude, kde je vlhko. Důvodů, proč se rozhodnout pěstovat kapradiny, je několik. Může jimi být nejen jejich vzhled, ale také nízká cena.