Podlehněte kouzlu rustikálního nábytku

Rustikální nábytek umožňuje vnést do každého moderního interiéru kousek venkovské až selské romantiky, krásy a útulnosti. V současné době se těší opět velké oblibě, neboť lidé vyhledávají kvalitu a precizní zpracování. Hlavním charakteristickým rysem rustikálního nábytku je masivní dřevo, přírodní materiály a stejně tak typický vzhled, který je okázalý, honosný a zdobený. Vyniká svou bytelností, pevností, stabilitou a velmi dlouhou životností. Rádi byste si zařídili i vy své bydlení nějakým kusem tohoto nábytku? Notnou dávku inspirace vám může poskytnout nábytek Mirek – lídr v oblasti dřevěného nábytku. My jsem rovněž zavítali pro inspiraci zde.

Jaké dřevo se využívá na výrobu rustikálního nábytku?

Základem rustikálního nábytku je použití kvalitního masivního dřeva. Nejčastěji se využívá smrk, borovice nebo dub. Rustikální nábytek z masivu od Nábytek Mirek je vyroben převážně z borovicového masivu a je opatřen speciální povrchovou úpravou, která vytváří typický dojem a vzhled starožitného nábytku. K impregnaci se používá včelí vosk. Ten se nanáší ručně, čímž se zajistí vysoká kvalita nátěru.

Jaký rustikální nábytek pořídit do vaší domácnosti?

S rustikálním nábytkem se můžete setkat zejména na chatách a chalupám, ale velice pěkně se vyjímá i v moderních interiérech bytů a rodinných domů. Rustikální nábytek si můžete pořídit do kterékoli místnosti. Dnes je možné zakoupit snad všechny druhy nábytku, ať už to jsou stoly, židle, postele, skříně, komody, sedací soupravy, v podstatě cokoli, na co si vzpomenete. V rustikálním stylu můžete mít např. i celou kuchyň, potažmo celý byt. Pokud máte nadčasově vybavenou domácnost, vyberte si jeden originální solitér (např. postel), který lze vhodně zkombinovat s moderním vybavením.

obývací pokoj s jídelnou v rustikálním stlyu s moderními prvky
rustikální jídelna
ložnice opět v provedení rustikálním a moderním

Rustikálnímu nábytku vévodí bílo-hnědá kombinace

Rustikální nábytek je možné pořídit v několika odstínech. Pro představu nabízí Nábytek Mirek 6 barevných odstínů – standardní, bílý, bezbarvý, dub černý, kaštan a zelený.

odstíny: standardní, bílý, bezbarvý
odstíny: dub černý, kaštan, zelený

Dle přání lze zkombinovat i dva odstíny. V současně době je nejpopulárnější bílo-hnědá kombinace, která působí čistým, přírodním a elegantním dojmem. Zejména bílá barva je momentálně velice trendy. Hnědý odstín pak dodá nábytku přírodní vzhled. Tuto kombinaci můžete vidět na fotografiích níže.

rustikální konferenční stolek v hnědém odstínu v kombinaci s bílou moderní koženou sedací soupravou
rustikální postel a noční stolky doplněné bílými dekoracemi v podobě povlečení, polštářků, tapety, obrazů apod.
rustikální jídelna v kombinaci dvou odstínů - bílé a hnědé

Zdroj fotografií: Nábytek Mirek