Víte, jak refinancovat svou hypotéku a snížit měsíční splátky?

Splácíte hypotéku, kterou jste si vzali, abyste mohli bydlet ve svém, ale velice by se vám ulevilo, kdybyste mohli platit méně? Bydlení hypotékou řeší dle průzkumu zhruba 15 % českých domácností. Každý si pečlivě vybírá u jaké banky o hypotéku požádá. Určitě jste se i vy rozhodli pro tu nejvýhodnější. Jenže spousta bank výhodné podmínky, ihned po skončení fixace úrokové sazby, zhorší. I přesto můžete své finanční zatížení zmírnit!

Výhodné je refinancování hypotéky

Právě v současně době jsou úrokové sazby u hypotečních úvěrů na svém historickém minimu a je tedy ideální čas pro výběr hypotéky, která bude mít nižší úrokovou sazbu, kterou si budete moci zafixovat do budoucna, na řadu let dopředu. Ideální řešení tedy nabízí refinancování hypotéky. Tato služba je dostupná i vám, jakožto klientům, jež čerpáte úvěr na nemovitost a nabízí jí celá řada bank. Smyslem je splácení nové hypotéky za výhodnějších podmínek. To je obvykle spojeno se změnou banky.

Proč refinancovat právě teď?

V letošním roce končí fixace úrokové sazby desítkám tisíců lidí. Možná právě i vám. Refinancovat svou hypotéku můžete totiž jen v době, kdy vám fixace končí. Navíc, jak už bylo zmíněno, úrokové sazby dosahují rekordního minima a toho je potřeba využít. Samozřejmě pokud chcete splácet méně. A kdo by přeci nechtěl?! Chytněte příležitost za pačesy a hledejte možnosti pro refinancování hypotéky, co nejdříve. Jedině tak budete mít dostatek času pro zjištění té nejlepší nabídky a pro případné vyjednávání. Vaše současná hypotéka už pro vás nemusí znamenat takové finanční zatížení. Základem správného refinancování je však začít včas jednat.

Kdy se zajímat o refinancování?

Podívejte se do vaší smlouvy o hypotéčním úvěru, kdy pro vás nastane konec fixačního období. Minimálně tři měsíce předem se začněte informovat, která banka vám nabídne nejvýhodnější podmínky. Doporučujeme srovnání hypoték u více bank, abyste měli jistotu, že jste opravdu udělali maximum pro to, abyste získali nižší úrokovou sazbu a tím pádem i nižší měsíční splátky. Taktéž je možné se domluvit na kratší či delší době splácení. Je dobré, když budete mít přehled ještě předtím, než vám zašle vaše nynější banka návrh nových úrokových podmínek.

Jak zjistit, kde nabízí refinancování hypotéky nejvýhodněji?

Možná jste odrazeni tím, že budete muset pracně vyhledávat všemožné informace o hypotékách, jež nabízí banky v rámci ČR. Velice snadno to však lze zjistit a porovnat díky hypotéční kalkulačce na internetu. Hypotéční kalkulačka je služba, která je zdarma a která slouží k tomu, aby vám našla nabídku, jež bude právě na základě vašich požadavků ta nejvýhodnější. Stačí zadat do vyhledávače dotaz např. hypotéční kalkulačka a ihned se vám zobrazí několik portálů, jež se na refinancování hypoték zaměřují.

Zajistěte si výhodnou hypotéku i do budoucna. U některé společností si nyní můžete sjednat hypotéku s úrokem již od 1,78%. To může být o celá procenta méně, než je vaše stávající úroková sazba. Ve výsledku to pak znamená úsporu v řádu desetitisíců ročně.