Užijte si léto v bazénu na zahradě

S přicházejícím pěkným a teplým počasím může mnoho z vás pocítit touhu po vlastním bazénu. Mít svůj bazén na zahradě má řadu výhod. Můžete se jít okoupat kdykoli budete chtít, nemusíte se o prostor v bazénu s nikým dělit, neutratíte za vstupné a veškerou zábavu je možné užívat v soukromí. Bazén na zahradě poskytne nejen vám, ale i vašim dětem skvělý způsob, jak trávit léto aktivním způsobem.

Vhodné jsou nadzemní bazény

Dnes není pořízení bazénu nikterak finančně náročné a rozhodně je z čeho vybírat. Ať už máte velkou či malou zahradu, není problém zakoupit takový bazén, který se vám na zahradu vejde. Praktickou a nenáročnou variantu představují nadzemní bazény. Zvolit je možné nafukovací bazény, které postačí pro krátkodobé užívání. Jsou vhodné pro děti a manipulace s tímto bazénem je velice jednoduchá. Máte možnost také zakoupit nadzemní bazén Azuro, který je konstrukčně a materiálově velmi pevný. To umožňuje použití jak na povrchu terénu, tak částečné či úplné zapuštění do země. Tento typ bazénu představuje kvalitnější a pohodlnější verzi bazénu.

Důležitá je bazénová chemie

V případě, že si pořídíte jakýkoli bazén na zahradu, je nutné využívat bazénovou chemii. Bazénová chemie totiž ovlivňuje kvalitu vody, udržuje ji co nejdéle hygienicky nezávadnou a čistou. Určitě se nehcete koupat v zelené vodě a ohrozit zdraví vás i vašich dětí. Údržba vody v bazénu není složitá, jak se na první pohled může zdát. Pokud si zakoupíte kvalitní a správné přípravky, nebudete mít s údržbou vody problém. Můžeme doporučit bazénovou chemii Azuro, která nabízí veškeré přípravky, které je nutné použít, jako jsou chlorové tablety, přípravky na hodnotu pH, tvrdost, prevence proti tvorbě řas, na čištění stěn a další.

Nezapomeňte na bazénové příslušenství

Když si plánujete zakoupit bazén, budete kromě samotného bazénu a bazénové chemie potřebovat ještě bazénové příslušenství. Mnohé z nich vám totiž usnadní údržbu bazénu. Jedná se zejména o vysavače, síťky, krycí plachty, dávkovače chemie, schůdky. Užitečná je bezpochyby také filtrace. Mezi další příslušenství, které vám především zpříjemní koupání patří např. ohřev vody, tepelné čerpadlo, solární sprchy. Dětem udělá určitě radost protiporud, u kterého se mohou vyřádit. Hodit se vám může také čerpadlo. Čerpadla slouží k vyčerpání vody z bazénu v případě, že jej budete chtít vypustit a vyčistit, či bazén zazimovat. Bazénové příslušenství si můžete dokupovat dle potřeby. Sami poznáte, co se vám může hodit a co třeba nevyužijte vůbec.