Proč je pro spánek důležitá kvalitní matrace?

Spánek je druh odpočinku, který miluje snad každá z vás. Samozřejmě, pokud spíte bez problémů, nic vás nebolí, netrápí a ráno se probouzíte plné sil. V tomto případě je fajn, že si noc užijete, tak jak máte v tom pravém slova smyslu a prožíváte v podstatě zdravý spánek. Jenže ne všechny si zdravý spánek mohou dopřát.

Kde je problém?

Pokud se vám spí špatně, někde je problém! Jestliže vás netrápí nějaké osobní problémy apod., chyba může být  úplně někde jinde, a to v nekvalitní matraci. Matrace má na váš spánek obrovský vliv. Špatně tvarovaná matrace vám může způsobit dokonce i zdravotní problémy se zády nebo krkem či dokonce zhoršit váš celkový zdravotní stav. Jak po fyzické, tak po psychické stránce nejste v pohodě a tak tomu rozhodně nemá být. Zamyslete se nad tím, zda právě vaše matrace není příčinou toho, jak vás ráno všechno bolí, jste unavené, nemáte dobrou náladu atd.

Základ tvoří kvalitní matrace

Základem pro zdravý spánek, který můžete ovlivnit, je koupě kvalitní matrace. V nejlepším případě matrace na míru. Ta se vám dokáže maximálně přizpůsobit a poskytne vám dostatek pohodlí. Je možné zakoupit takovou matraci se správnou tuhostí, která odpovídá vaší tělesné váze a konstrukci. Investice do kvalitní matrace se rozhodně vyplatí. Pro mluví zkušenosti mnoha lidí, kterým se výměnou matrace výrazně změnil život v tom, že se konečně normálně vyspali. Jedním z nich je i paní Lenka, která pracuje jako bankovní úřednice. Přečtěte si její osobní zkušenost s výměnou matrace.

S manželem a dětmi jsme se nastěhovali do nového domečku, po kterém jsme tolik toužili. Téměř všechno zařízení jsme si pořídili nové, podotýkám i matrace, o kterých bych se ráda zmínila. Tak jsem se těšila na nové bydlení, avšak každé ráno jsem byla nevyspaná, totálně unavená, později se přidávaly i bolesti zad, cítila jsem se jako přejetá parním válcem. Nevěděla jsem, proč tomu tak je, neměla jsem žádné problémy, které bych musela řešit. Manžel spal v klidu až do rána a já nevěděla, co se mnou je.
Shodou okolností jsem po pár měsících řešila moji situaci s kolegyní, která se mě zeptala, zda spím na kvalitní matraci. To já však nevěděla. Matrace sice byly nové, ale na jejich nákup jsme se tehdy nikterak nesoustředili.
Matrace mě vrtala hlavou čím dál více, až jsem se rozhodla pro změnu. Vybírala jsem tedy mnohem pečlivěji, radila jsem se s odborníky a zvolila jsem matraci na míru, která přesně odpovídala mé váze apod. Moc jsem nedoufala, že by se mohlo něco změnit, ale už jsem byla v takové situace, že jsem byla ochotna zkusit i toto.
Po výměně matrace bylo všechno jinak. Nechtěla jsem věřit! Najednou jsem spala jako mimino. Zmizely bolesti a já ráno byla naprosto čilá.
Divila jsem se, proč jsem měla problémy já a manžel ne. Dnes už to vím, pro manžela byla matrace vyhovující, co se týče tvrdosti a tuhosti. Já vážím mnohem méně a pro mě byla prostě moc tvrdá.

Máte problémy se spaním a bolestmi i vy? Vyměňte matraci, stejně jako paní Lenka, a třeba se i váš spánek rapidně změní k lepšímu.

Zdroj fotografie: www.dormeo.cz