Úvěr ze stavebního spoření – vyplatí se vám?

S příchodem příznivého počasí řeší nemálo domácností rekonstrukce svých domácností. Vždy se jedná o jednu z nejvýznamnějších položek rodinného rozpočtu. Pokud jde o menší zásahy, obvykle je lidé řeší ze svých úspor. Pakliže jde o úpravy většího a náročnějšího rázu, často nezbývá nic jiného, než si vypůjčit.

Jaké jsou možnosti financování vlastního bydlení?

Ceny nemovitostí, úrokové sazby hypoték a úvěrů neustále rostou. Rostou i ceny všeho obecně, takže financování bydlení bude stále složitější. Nejrůznějších hypoték a úvěrů s rozličnými podmínkami a hlavně úrokovými sazbami je na našem trhu nespočet. Těžké se v této pestré škále zorientovat. Oblíbeným řešením bývá také úvěr ze stavebního spoření, který může být velmi příznivý. Máte i vy uzavřeno stavební spoření a počítáte, že využijete i službu výpůjčky? Anebo doposud nespoříte? Již nyní je dobré začít se stavebním spořením, u něhož můžete posléze úvěr využít.

Proč spořit přes stavební spoření?

Dle nejrůznějších průzkumů vyplývá, že průměrně desetinu úspor vloží Češi na stavební spoření. Faktem je, že v minulosti byl tento objem vkladů vyšší, neboť čistá výnosnost i se započtením státní podpory klesla zhruba o 3 procenta, avšak stále je to o dost víc než na jiných spořicích účtech. Nejen, že je tento produkt podporován státem, má i další výhodu. Velmi atraktivní! Pokud naspoříte minimálně 25 % sjednané cílové částky, budete moci čerpat úvěr ze stavebního spoření. A to už určitě zajímavé je!

Vyplatí se úvěr ze stavebního spoření?

Plusů tohoto úvěru je mnohem více. Hlavním je nízká úroková sazba. Tato půjčka na byt vám zároveň zajišťuje sazbu neměnnou, protože při sjednání stavebního spoření vám bude úrok stanoven dopředu. A v případě, že budou úrokové sazby stoupat, a tendence tam je, získáte úvěr za velmi výhodných podmínek. Mnozí jistě ocení, že po splnění podmínek není třeba doložit příjem. Splátky lze rozložit na 15 let a jedná se o úvěr bez ručitele nebo zástavy nemovitosti (např. až do výše 800 000 Kč).

Spoříte nebo si vypůjčíte

Sečteno, podtrženo. V rámci stavebního spoření si můžete bokem odkládat určitý obnos, kde se vám finance lehce zhodnotí, i vlivem státní podpory. Po uplynutí lhůty, která je 6 let, tyto peníze využijete dle libosti. Zároveň vám tento produkt umožňuje využít úvěr k financování bydlení za příznivých podmínek.

Váháte, zda se stavebním spořením začít?

Pokud si nejste jistí, zda jsou pro vás stavební spoření a následně úvěr za stavebního spoření vhodnými způsoby spoření/výpůjčky, pak vám mnohé ujasní finanční poradce. Společně vytvoříte finanční plán na další roky, spočítáte, kolik si budete moci naspořit, případě vypůjčit. Zodpoví vám veškeré vaše dotazy a poradí, jakým směrem vaše finanční prostředky zhodnotit.