Učíme se kombinovat pro větší velikosti

Možná si ještě některé z vás vzpomenou, jak velkým problémem bylo v dobách dřívějších sehnat moderní a mladistvé oblečení ve větších velikostech. To nám – plnoštíhlým – současný svět módy nabízí ve velikostech XXL téměř vše. Pro ženy, kterým příroda nadělila pár kilogramů navíc, již dávno neplatí, že by měly nosit velké a neforemné horní díly, které jejich plnější tvary tzv. „schovají“. Naopak, současným trendem módy větších velikostí jsou modely, jež dají vyniknout ženským křivkám, které díky správnému oblečení mohou být krásné a přitažlivé.

Pravidla, aneb, jak se oblékat?

Rozhodli jsme se vytvořit několik pravidel, kterých by se plnoštíhlé ženy měly při oblékání držet:

  • KOMFORT ZA KAŽDOU CENU – kvalitní přírodní materiály
  • PROMYŠLENÉ STŘIHY – rafinované detaily
  • SVOBODA POHYBU – elegance a zároveň příjemná volnost
  • NEBOJTE SE BAREV – využívejte trendy barvy a módní vzory
  • NEZAPOMÍNEJTE NA DOPLŇKY – završí a rozsvítí Váš outfit

Komfort za každou cenu

Kdo z nás se necítí skvěle v přírodních materiálech, které jsou prodyšné, dobře odvádějí vlhkost a lze v nich bez problémů strávit celý den? Především plnoštíhlé ženy by na materiálech svých modelů neměly šetřit. Tato investice se vrátí nejen v perfektním vzhledu, ale i v celodenním příjemném pocitu.

Promyšlené střihy

U modelů XXL je více než u jakýchkoli jiných modelů velmi důležitý výborný střih. Různé rafinované záševky, zesílené ploché švy, prodloužené délky a asymetrické detaily mohou plnoštíhlou postavu opticky zeštíhlit. Zvolte například dlouhé vzdušné tuniky, které mají lehce vypasovaný střih a mírně se rozvolní jen v oblasti bříška. Tyto modely i ve větších velikostech vytvoří krásnou ženskou siluetu.

tunika s lehce vypasovaným pasem nechá vyniknout ženským křivkám

Svoboda pohybu

Nepochybně mi dáte za pravdu, že volnost a vzdušnost je u oblečení na celodenní fungování velmi důležitá. Proto volte střihy, které Vás nikde neškrtí a netlačí a vždy si představte, že jste v daném modelu několik dlouhých hodin, musíte v něm sedět, aniž byste neustále cítila zařezávající se pas kalhot. Volte např. spodní díly v pase do gumy a horní díly volnější, ale pozor – nikoli pytlovité!

delší tunika zakryje bříško i zadeček, zároveň se v ní budete cítit pohodlně i přitažlivě

Nebojte se barev

Již dávno neplatí, že pouze černá barva zeštíhluje. Vyzkoušejte hravé kombinace intenzivních barev, které jsou v dané sezóně trendy. Dnes již také víme hodně o vzorech. Např. drobnější vzory jsou ve větších velikostech vhodnější než velké apod. Úžasné jsou také nejnovější rafinované geometrické vzory, díky kterým jsou např. modely uprostřed světlé a na okrajích tmavé, takže zde je opticky zeštíhlující efekt skutečně mimořádný!

tunika v krásné červené barvě se vzory, které zeštíhlí

Nezapomínejte na doplňky

Protože správné doplňky teprve Váš model doplní a završí. Pokud máte rády jednobarevné modely, třeba i v oblíbené černé, rozsviťte je doplňky ve výrazných barvách např. v červené, oranžové, pink nebo svítivé modré či zelené.

Ale především, milé dámy, nezapomeňte, že krása a elegance není záležitostí konfekční velikosti! Dokonce i v Čechách začínají být v oblibě modelky větších rozměrů.

Zdroj fotografií:Blacheporte.cz

AUTORKA ČLÁNKU: Jana Nováková