Trampolína aneb zdravá zábava pro děti i celou rodinu

Pokud jste vlastníkem alespoň malé zahrádky a travnatá plocha je v podstatě nevyužitá, zkuste pouvažovat, zda by na ni nebylo vhodné umístit trampolínu pro děti. V poslední době jsou trampolíny doslova hitem, o čemž svědčí i přítomnost trampolín na mnohých zahradách, zejména na vesnicích. Můžete tak svým ratolestem zajistit skvělou a hlavně zdravou venkovní zábavu, při které budou mít vaše děti pohyb a zabaví se.

Trampolíny jsou populární

Ač byla v minulých letech součástí zahrad, kde pobíhaly děti, zahradní hřiště a pískoviště, tyto hrací plochy nahrazují trampolíny. Mnozí rodiče k tomu mají důvod. Trampolíny jsou vhodné pro malé i větší děti, které by si na dětském hřišti už asi ani nehrály. Dokonce na nich mohou skákat i dospělí. Jestliže budou vaše děti trávit čas na trampolíně, dostanete je tak na čerstvý vzduch. A to je v dnešní době zahlcené počítači a nejrůznějšími technickými vymoženostmi, docela problém. Určitě se shodneme na tom, že dětem čerstvý vzduch a pohyb obecně chybí.

Skvělá a zdravá zábava

Trampolíny jsou v podstatě sportovní náčiní určené ke skákání. Skákání je jednoznačně zábava, při které lze vybít hodně energie. Tento aktivní pohyb je nenucený a přirozený. Navíc si při pobytu na trampolíně mohou vaše děti zlepšit koordinaci svých pohybů, koncentraci, prostorovou orientaci, protáhnou si své tělíčko a naučí se i třeba nějaké akrobatické prvky. Jestliže máte obavy, že je trampolína nebezpečná a mohou z ní vaše děti spadnout, stačí zakoupit ochrannou síť. Nebo jsou k dostání přímo trampolíny s ochrannou sítí, jež zamezí případnému pádu.

Různé druhy trampolín

Dětské trampolíny lze pořídit v několika velikostech či provedeních. Vybírat můžete mezi malými, středními, velkými, kulatými, hranatými nebo již zmíněnými trampolínami s ochranou sítí. Velikost se pohybuje od průměru 90 až 460 cm, takže záleží na prostoru vaší zahrady. Vybírejte s ohledem na místo, kde plánujete trampolínu postavit, neboť by okolo ní měl být alespoň metr volného prostoru. Rozhodně se nesmí postavit pod strom, jelikož by mohlo dojít ke zranění. K trampolínám lze přikoupit schůdky pro pohodlnější vstup i výstup, ochranná plachta nebo třeba lem.