Staňte se královnou plesu!

Plesová sezóna je v plném proudu a vy se na některý z nich teprve chystáte? Ples představuje jednu z mála událostí, kdy si na sebe můžeme vzít krásné dlouhé šaty, upravit se a být za princeznu. Proto toho chtějí mnohé ženy využít a připravují se na tuto příležitost co nejpečlivěji. Chcete v tento den zářit a být tou nejkrásnější? Pak se pojďte s námi podívat na společenské šaty, které by z vás na plese, na který se chystáte, udělaly hvězdu.

Jaké šaty zvolit?

Největší dilema určitě vyvstane v případě výběru vhodných šatů. Společenské šaty jsou bezesporu pro každou ženu tím nejdůležitějším aspektem plesu. Všechny toužíme mít šaty jako z pohádky, které nám skvěle padnou a my se budeme moci pyšnit tím, jak nám sluší. Dámské oblečení nabízí v případě společenských šatů několik variant. Lze zvolit šaty dlouhé, krátké, koktejlky, korzetové, honosné, jednoduché, zdobené apod. Rozhodně je z čeho vybírat, ale vždy myslete na to, že ač může být model šatů sebevíce úžasný, ale vám nepadne dokonale, obvykle nesklidíte obdiv, tak jak byste si představovala. Proto vybírejte střih šatů, který bude vaší postavě sedět, lichotit, nikde vám nebude nic vyčnívat, odhalovat, co by mělo zůstat skryto nebo tlačit. Myslete rovněž na to, že na plese budete tančit. Proto si klidně při zkoušení šatů jakoby zatančete.

Vhodná barva šatů

I v případě barev je možné mít šaty nejrůznějších odstínů. Barva šatů by v ideálním případě měla ladit s barvou vaší pletí. Současná móda přeje všem možným barvám, takže nemusíte vsadit jen na klasickou černou. Na druhou stranu černými šaty nikdy nic nezkazíte. Pokud jste blondýnka, či máte světlou pleť, budou vám slušet společenské šaty v pastelových barvách, např. růžová, tyrkysová, modrá, žlutá, červená, fialová. Brunetky a ženy tmavší pleti mohou sáhnout rovněž po těchto barvách i tmavších odstínech.

Šaty jako z pohádky

A abyste si mohla představit, co se letos nosí, přinášíme vám pro ukázku několik modelů:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K šatům nezapomeňte zvolit vhodné doplňky, ať už šperky, botičky či psaníčko. Při výběru šperků buďte střídmá. Vezměte si např. pouze výraznější náušnice nebo jen náramek, aby celkový dojem nepůsobil moc přepláceně.

Zdroj fotografií: i-moda.cz