Sníš o dlouhých vlasech? Máme tip, jak na ně!

Taky se vždy rozplýváte nad slečnou, která má dlouhou hřívu nebo jste se nechala ostříhat a teď budete čekat, než vám vlasy dorostou? Že se říkáte, že vy nikdy mít dlouhé vlasy nebudete, protože vám prostě né a né takhle dorůst?

Jestliže budete o své vlasy pečovat, mohou vám růst rychleji. A co je třeba udělat? Zde se dozvíte pár skvělým rad a pokud se jich budete držet, i vy můžete nosit oslnivou hřívu. Je však třeba si uvědomit, že i to, jak dlouhé máte vlasy je dáno genetikou, takže neočekávejte zázraky a že se péčí objeví výsledky ihned. Průměrně vlas poroste o jeden centimetr za měsíc, takže viditelná změna se projeví třeba až za půl roku, ale pokud budete trpělivá, výsledek jistě přijde.

Základem je správná péče

První krok by měl začít ostříháním poškozených konečků. Zajděte si proto ke své kadeřnici a nechte si konečky zastřihnout. Sice o pár cenťáků přijdete hned v prvních počátcích, ale jestliže jsou vaše vlasy poškozené, je třeba je ozdravit a potom porostou rychleji. Roztřepené konečky jsou totiž velmi křehké a lámají se, proto byste dlouhých vlasů nedocílily.

Uvědomte si, že je dobré zbytečně nazatěžovat vlasy přílišných foukáním, kulmováním, žehlením apod. Rovněž škodí barvení, melírování, ale jen málo která z vás vydrží půl roku nebarvit či nemelírovat si vlasy.

Myjte si vlasy pouze kvalitími šampony, které jsou nejvhodnější k vašemu typu vlasů. Jestliže máte vlasy suché, nepoužívejte šampón na vlasy mastné. I při mytí byste měly být jemné a vlasy zbytečně nedrhnou, ale jen masírovat. Po umytí si vlasy ručníkem jen promačkejte, ale opět velmi jemně a nechte volně proschnout.

Rovněž je vhodné pořídit si kvalitní kartáč na vlasy. Ideální je ten, který je vyroben z přírodních materiálů, např. ze dřeva.

Dostatek vitamínů

Vliv na kvalitu vlasů má také strava. Jestliže vám chybí v potravě důležité vitamíny, projeví se to nejdříve na vašich vlasech, nehtech a pak pleti. Jezte potraviny bohaté na vitamíny, zejména křemík a zinek, jako je ovoce a zelenina. Zdravé jsou luštěniny, různá semínka, zelí apod. Důležitý je i pitný režim. Vypijte denně min. 2 litry neslazené vody. Pokud máte pocit, že vám stále vitáminy chybí, můžete si v lékárně koupit různé doplňky stravy podporující právě růst vlasů apod. Tímto rozhodně nic nezkazíte.

Přípravky na vlasy

Vlasy není vhodné lakovat, gelovat, používat tužidlo apod., protože jak už bylo řečeno i tyto přípravky vlasy zatěžují. Existují však produkty, které jsou pro růst vlasů prospěšné. Na suché a lámavé konečky je dobré anti-porositní mléko od značky Revlon Professional (pořídíte za cca 250 Kč), které se aplikuje buď na sucho na konečky vlasů nebo se nanase na mokré vlasy při mytí a nechá cca 1 minutu působit. Vhodně jsou i různé výživové masky a olejíčky. V lékárně lze koupit přípravek BioHar (pořídíte za cca 150 Kč), který je vynikající proti vypadávání vlasů a pomáhá k rychlejšímu růstu. Je ověřen. Zkuste, opravdu funguje! Musíte však pravidelně aplikovat.

Správnou péči budou vaše vlasy jednak vypadat zdravě a rovněž vám rychleji porostou a jestliže už teď nechcete čekat, můžete si ihned pořídit vlasy na klipsnách a jednoduše si vlasy prodloužit uměle. To nám dnešní doba umožňuje a umělé (ale zároveň přírodní) vlasy lze sehnat bez problémů v mnoha internetových obchodech.