Školní batohy STIL mají styl

Školní rok se přehoupl do druhé poloviny a děti mají před sebou ještě jedno pololetí, než si budou moci na dva měsíce užívat prázdnin. Může se zdát, že je na nákup nové aktovky či batohu brzy, přesto tomu tak není. Už nyní můžete přemýšlet nad jeho pořízením, především pokud máte doma předškoláka a v září poprvé usedne do školních lavic.

V létě budou aktovky přirozeně kvůli vyšší poptávce dražší, takže proč s nákupem otálet? Navíc bude mít vaše ratolest zanedlouho narozeniny? To je jistě další důvod k nákupu, protože právě školní batoh či aktovka jej zaručeně potěší. Velkou výhodou dnešní doby je natolik široká nabídka, že je z čeho vybírat. Na druhou stranu to může být i oříšek. Víte, jak na to? Co je u této školní potřeby důležité? Poradíme vám.

Dětské představy vs. vaše

Je více než jasné, že představy vaší ratolesti, co se školního batůžku či aktovky týče, se budou značně lišit od těch vašich. Zatímco dítě půjde hlavně po designu a bude se nejspíše dívat po těch typech, na kterých budou jeho oblíbené postavičky a motivy, vy budete hledět na kvalitu, bezpečnostní prvky a komfort. Je to tak? Dnes však není problém spojit vše dohromady.

Máte doma malého hokejistu? Jeho vzorem je Jaromír Jágr? Tento školní batoh s jeho podobiznou, číslem 68 i podpisem je naprostá pecka!

Co je pro výběr batohu důležité?

Školní aktovka pro prvňáčka, i jakýkoliv jiný školní batoh, by měl splňovat určitá kritéria. Shrňme si ty nejdůležitější. Jedná se o:

  1. Váhu batohu
  2. Konstrukci batohu
  3. Nastavení popruhů
  4. Reflexní prvky

Z průzkumů, které byly v tomto směru provedeny, vyplývá, že dítě by nemělo na zádech nosit více, než desetinu své váhy. Samotné učebnice, sešity a další školní pomůcky jsou už tak samy o sobě dosti těžké. Proto je i váha batohu velice důležitá. Ideální jsou takové, které váží kolem 1 kg. Studentský batoh může být o něco těžší, protože jejich nositelé jsou logicky větší.

Dalším podstatným prvkem je konstrukce. Měla by být pevná, z kvalitních materiálů a s anatomicky tvarovanou zadní vložkou. Právě anatomické tvarování má významný vliv na dětskou páteř. Přizpůsobí se tvaru dětských zad a usnadňuje nošení.

Stejně tak si všímejte popruhů, i když jejich nastavení je dnes u školních batohů a aktovek většinou samozřejmostí. Díky nim batoh nastavíte podle výšky vašeho syna nebo dcerky.

A v neposlední řadě je opravdu obrovským plusem, když disponují aktovka a batoh reflexními prvky, které mají hlavně bezpečnostní účel. Vybírejte modely s těmito vychytávkami umístěnými na čelní straně i na bocích, aby bylo vašeho potomka na cestě z nebo do školy dobře vidět.

Design a funkční prvky se nevylučují

Abyste upokojili potřeby vašeho školáka a stejně tak ty vaše, nemůžete udělat chyby, když se poohlédnete po modelech českého výrobce STIL. Tyto školní batohy skloubí design i další potřebné parametry. Jsou kvalitně provedené, přitom lehké, designově atraktivní, bezpečné, dostatečně prostorné a komfortní. Jistě oceníte možnost nákupu celých výhodných setů. Ve stejném stylu lze pořídit nejen batoh, ale i penál, box, zástěrku, sáček na cvičky, peněženku a další školní potřeby.

Nádherný školní set Best Friends Junior od STIL učaruje každou malou holčičku.

Tyhle školní pomůcky bude váš školák nosit s hrdostí. Batohy STIL mají jednoduše styl. Pokud se na ně potřebujete podívat osobně, veškeré výrobky od Stilu je možné nalézt téměř v každém papírnictví v sekci dárkového balení, ubrousků, blahopřání, či párty programu.