Přenosné párty stany – jaký typ pořídit?

S příchodem léta stoupá událostí různého rázu pod širým nebem. Užíváme si festivaly, zahradní oslavy, svatby a další kulturní či sportovní akce. Slavit a pobývat na čerstvém vzduchu má vždy své nezaměnitelné kouzlo, pakliže vyjde počasí. To však často bývá dosti zrádné. Zejména letošní rok, kdy je větší množství srážek, tomu tak opravdu je. I během horkých slunečných dnů přichází nečekaně nějaká ta přeháňka či se prožene bouřka. Vy máte před sebou venkovní akci a máte obavy z toho, že vás překvapí nepřízeň počasí? Nebo bude příliš pálit slunce? Pojistěte se pro tyto případy pořízením párty stanu, který vám poskytne dostatečné zázemí.

Párty stan se skvěle hodí pro všechny druhy oslav, svatbu, eventy, firemní akce, kulturní a sportovní události, jež chcete pořádat ve venkovních podmínkách, ať už doma na zahradě nebo v jiných prostorách. Zajistíte si tak efektivní ochranu před deštěm, sluncem i větrem. Díky variabilitě stan postavíte na trávu, beton, dlažbu, hlínu apod., což je obrovskou výhodou. V hojné míře se dá využívat jako prodejní stánek. Navíc povrch umožňuje potisk, takže v případě potřeby není problém nechat stan opatřit reklamní grafikou. Získáte tak účinnou propagaci své značky, kterou snadno kamkoliv převezete. Výhodou párty stanů je rychlá montáž a demontáž během pár minut. Nepotřebujete k tomu žádné nářadí a zvládnou to i méně zručnější. Plusem je rovněž skladnost, protože i ten největší složený stan se vejde do menšího kufru.

Jaký typ párty stanu pořídit?

Při výběru párty stanu je potřeba si uvědomit, jakou velikost budete požadovat. Kupříkladu reklamní stánek může být menších rozměrů, pro velkou akci budete potřebovat stan daleko rozlohově větší. Mezi základní rozměry přenosných nůžkových párty stanů se řadí:

 • 2×2 m,
 • 3×2 m,
 • 3×3 m,
 • 4,5×3 m,
 • 6×3 m.

Dále se liší materiálem konstrukce a spojovacími částmi, přičemž máte možnost ještě vybrat barvu střešních a bočních plachet. Dostupné jsou tyto odstíny:

 • modrá,
 • červená,
 • žlutá,
 • zelená,
 • bílá
 • černá.

A jak už jsme zmínili, plachty je možné potisknout firemním logem, sloganem a jinou grafikou, takže z párty stanu vznikne reklamní stánek.

Hexagónové stany v profi kvalitě

Nejkvalitnějším typem jsou hexagónové stany, jejichž konstrukce je vyrobená z hliníkových anodizovaných 6-hranných profilů. V tomto případě jsou průměr nohy 40 mm a tloušťka stěny 1,2 mm. Takové provedení zajišťuje maximální pevnost a odolnost vůči nepříznivým podmínkám. Větrná odolnost je až 40 km/hod v nárazech při dobrém kotvení. Samozřejmostí je nepromokavá střecha, které je zhotovena z polyesteru. Plachtami jsou opatřeny 3 strany, které se spojují zipem. Celý párty stan je dodáván ve vaku, který je na kolečkách, takže jej snadno dopravíte na místo určení.

Hliníkové stany jako zlatá střední cesta

Pakliže hledáte lehké a pěkné řešení, postačí vám párty stan z hliníkového 4-hranného profilu. Šířka nohy je 30 mm a tloušťka stěny 0,9 mm. I tento typ se pyšní skvělou větrnou odolností, která činí v nárazech 30 km/h. Opět nechybí nepromokavá střecha z polyesteru a ochranný obal.

Ocelové stany za pár korun

Posledním typem je ocelové provedení, u kterého je velkou výhodou především nízká cena. Konstrukce je z ocelového profilu, jež je ošetřen kvalitním nástřikem. Nevýhodou však může být to, že pakliže dojde k poškození nástřiku, kontrukce zkoroduje. Šířka nohy je 30 mm, tloušťka stěny 0,9 mm. Ačkoliv je tento stan dosti lehký, přes to má větrnou odolnost při dobrém kotvení až 30 km/hod. v nárazech. V ceně je nepromokavá střecha a za příplatek boční plachy, ochranný obal a kotvení.

Zaujal vás některý z těchto párty stanů? Oslovte ověřeného dodavatele rychle rozkládacích stanů Expodum. Zde jistě pořídíte takovou variantu, která vám bude naprosto vyhovovat a získáte 5 letou záruku na všechny konstrukce.