Překáží vám brýle? Vyzkoušejte kontaktní čočky

V době různých technologií a stále častější nepostradatelnosti mobilních telefonů a počítačů, ať už v práci či ve volném čase se nám chtíc, nechtíc kazí oči a tedy se i zvyšuje potřeba dioptrických brýlí. Možnou alternativou k dioptrickým brýlím jsou kontaktní čočky.

Dioptrické brýle mohou být někdy na obtíž

Nošení kontaktních čoček má nepopiratelné výhody, například pro lidi s problematickou pletí. Takovíto lidé jistě ocení, že se jich nikde nedotýkají dioptrické brýle, na nose ani za ušima a netvoří se jim různé ekzémy či akné. Další výhodou je, že pokud máte nasazené kontaktní čočky, můžete si v klidu nasadit další typy brýlí, to může být příjemné na příklad při různých sportovních aktivitách  – na horách, kdy potřebujete lyžařské brýle, u moře budete jistě raději za potápěčské a u bazénu za plavecké či sluneční.

Další velkou předností nošení kontaktních čoček je změna vzhledu, pokud běžně nosíte dioptrické brýle. Pro mnoho lidí s potřebou korekce očí je jednou za čas jistě příjemnou změnou, když nemusí mít brýle a přitom vidí stejně dobře jako s nimi.

Jednodenní kontaktní čočky, čočky na zkoušku

Kontaktních čoček existuje mnoho druhů a značek. Nejčastějšími typy jsou měsíční, dvoutýdenní a denní čočky. Každé z nich mají svá specifická pravidla péče o ně.

Jestli si nejste jistí, zda jsou pro Vás čočky tím správným řešením, tak můžete zkusit jednodenní kontaktní čočky, které jsou, co se týká péče, téměř bezúdržbové. Je to skvělá volba pro vytížené osoby nebo ty, kteří nechtějí věnovat čas a péči údržbě čoček. Jsou také vhodné pro občasné nošení například při sportu či do společnosti. Jestliže jste z těch, kteří trpí různými alergiemi, tak mohou být právě jednorázové čočky také perfektní volbou pro Vás, jelikož během krátkého, jednorázového nošení je menší pravděpodobnost usazení alergenů na jejich povrchu.

Jednodenní čočky jsou také dobrou volbou, pokud jedete třeba k moři. Můžete je nosit při koupání ve slané i sladké vodě. Musíte však dbát určité opatrnosti a dodržovat zvýšenou hygienu. Při koupání ve vodě se na čočce mohou usadit různé bakteriální a mechanické nečistoty, ale na konci dne je vyhodíme a tak je podstatně menší pravděpodobnost, že si něco vneseme do oka. Pokud nemáte s čočkami zkušenost je vhodné, abyste si je vyzkoušeli ještě přes samotnou cestou, a ujistili se, že je Vaše oči dobře snáší.

S jednodenními čočkami je to vskutku jednoduché, na konci dne je prostě jen hodíte do koše. Uživatel nemusí pořizovat roztok, postačí mu pouze speciální oční kapky pro případ, že po dlouhých hodinách nošení začne pociťovat mírné vysychání očí.

Tedy finální výběr typu kontaktních čoček je samozřejmě na Vás a ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ čoček, tak držíme palce s výběrem těch nejlepších pro Vaše oči.