Předstíráním orgasmu šidíte jen sebe

V poradnách sexuologů není tenhle případ vůbec výjimečný. Příběh neuspokojených párů má často přesně stejný začátek. Nejdřív žena jednou dvakrát předstírá, aby to „měla z krku“ když cítí, že to dneska nepůjde – no a o pár měsíců je v bludném kruhu, kdy už to není ochotná přiznat.

O pár let později trpí oba. V lepším případě končí v partnerských poradnách a v horších v náruči milenců.

Vaginální orgasmus jako rarita

Orgasmus při samotné penetraci je spíše výjimkou – a nejčastěji jej ženy dosáhnou pouze při simultánním dráždění klitorisu. Pokud vás trápí, že nemůžete tohoto pocitu dosáhnout, rozhodně se za to není potřeba stydět.

Naopak. Využijte to ve svůj prospěch. Experimentujte!

Pozvěte do postele erotické pomůcky. Nechte partnera prozkoumávat vaše hlubiny pomocí prstů a hraček a hledat ten správný bod, který i vás přivede do varu. A pokud se nedaří? Nevadí. Pořád máte klitoris!

Trápit se nemusíte ani pokud patříte mezi ženy, které nemohou dosáhnout orgasmu ani jedním způsobem. I to je normální – a je možné, že jednoho dne potká i vás. Spousta žen je schopná dosáhnout orgasmu například až po porodu nebo kolem čtyřicátého roku života.

Věnujte se sama sobě

Trápí vás nedostatek společných orgasmů? Nebojte se experimentovat ani o samotě.

Masturbace je naprosto skvělý způsob, jak poznat své tělo i své tajné chutě. Probíhá vaše masturbace typicky jen ručním drážděním klitorisu? Možná je „zakopaný pes“ právě v tom. Ano, pro většinu z nás se jedná možná o nejjednodušší cestu k cíli, ale experimenty s vibrátorem vám mohou otevřít zcela nové obzory.

Jejich výběr v dnešní době je obří. Můžete si zvolit například podlakový vibrátor na klitoris či některý z designových a promakaných vibrátorů Leten, které nabízejí téměř všechny možnosti dráždění.

Vibrátor Svakom Amy

Experimentovat můžete v klidu a o samotě. A zjištěné poznatky pak předvést partnerovi…

Nebojte se komunikace

To, že je komunikace jedním z nejdůležitějších pilířů vztahu, jistě víte. Platí to však i pro spokojenost v posteli. Pokud budete problémy s dosažením orgasmu tajit, nikdy nepřijdete na řešení a sex pro vás bude už vždy jen povinností.

Rozhovory o sexu jsou stejně důležité jako například rozhovory o účtech, financích či příští dovolené. Nebojte se toho a uvidíte, že váš vztah rychle dosáhne nových rozměrů.